Genç Haberleri

Genç’te yaz Kuran kursları kapanış programı düzenlendi

DİYANET İşleri Başkanlığı'nın ülke genelinde başlattığı Yaz Kuran Kursları kapsamında, Genç ilçesinde din eğitimi alan binlerce öğrenci için kapanış programı düzenlendi.

12 Ağustos 2019 Saat: 13:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 682 kez okunmuştur

Genç’te yaz Kuran kursları kapanış programı düzenlendi
Genç’te yaz Kuran kursları kapanış programı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan uygulama Genç’'te geçtiğimiz 17 Haziran’da   start aldı. İlçede binlerce öğrenciye  cami ve kuran kurslarında din eğitimi verildi. Kursları devam eden öğrenciler için Genç İlçe Müftülüğü tarafından Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezin’de  kapanış programı düzenlendi. Programa Genç İlçe Müftüsü Mahmut Kaya, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program; iki yaz kuran kursu öğrencisin ayrı ayrı koro şeklinde Kuran Kerim tilavetleriyle başladı.İlçe müftüsünün açılış konuşması, yaz Kuran kurslarının başından beri yapılan etkinliklerin slayt gösterimi, 4-6 Yaş grubunun Kâbe maketi tavafı, Türkçe şiir okuma, Arapça şiir okuma, 4-6 Yaş grubunun ‘’Rabbi Yessir’’ duası, çifte ezan (düet) okunması ve ilahilerle devam etti

Ayrıca Programda Yaz Kur’an Kursu süresince yapılan Dini Bilgiler Yarışması’nda 1. , 2. ve 3. olanlar ile Futbol  Turnuvasın’da birinci olan takıma hediyeleri takdim edildi. Program yaz kuran kursu öğrencilerinin duaları ile son buldu.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar