Genç Haberleri

Genç’te yaz Kur'an kursu öğreticilerine seminer

Genç ilçesinde yazın Kur'an kurslarında ders verecek öğreticilere yönelik Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi konferans salonunda seminer düzenlendi.

14 Haziran 2019 Saat: 19:39
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 488 kez okunmuştur

Genç’te yaz Kuran kursu öğreticilerine seminer
Genç’te yaz Kur'an kursu öğreticilerine seminer

Genç İlçe Müftülüğü, okulların kapanmasıyla birlikte başlayacak yaz Kur'an kurslarında ders verecek öğreticilere yönelik eğitim seminerlerini başlattı.

Kursların önemine dair açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Kaya, bütün köy ve kasabalar dahil olmak üzere bütün camilerde ve Kur'an kurslarında 12 Haziran'da başlayacak yaz Kur'an kurslarının 2 ay süreceğini ve kurslarda görev alacak personelin her alanda ailelere ulaşarak, çocukları camilere göndermeleri hususunda hassas bir çalışma başlatmaları gerektiğini söyledi.

Ayrıca seminerde, "Yaz Kur'an Kursu Eğitim Stratejileri ve Uygulama Esasları" başlığı vb. başlıklar adı altında "Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü" Şemseddin AYDOĞDU, "Yaz Kuran Kurslarında Kuran-ı Kerim Ders İşleniş Örneği" başlığı vb. başlıklar atında "İmam Şafi Kuran Kursu Öğreticisi Bünyamin ORTA" hocalar seminere katkı sunmuşlardır.

Seminere İlçe Müftüsü Mahmut Kaya, Vaizler ve Kur'an kursu öğreticileri katıldı.

Yaz Kur’an Kursu 17-24 Haziran da başlayacak

Genç İlçe Müftülüğü, 2019 yaz Kur’an Kurslarının 17-24 Haziran’da başlayacağını duyurdu.

Genç ilçesi genelinde (köylerde dahil) kurs süresi boyunca müftülüğün öncülüğünde yaklaşık 200 öğreticiyle 200’e yakın merkezde verilecek eğitime yaklaşık 3 bin 500’nin öğrencinin katılması bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca gönderilen ‘Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları’ndaki şartları taşıyan kurslarda, ayrıca yaz döneminde 4-6 yaş sınıfları açılabilecek

Kitaplar bu yıl da ücretsiz olacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz Kur’an kurslarına katılacak öğrencilere özel olarak hazırlanan kitaplar ücretsiz verilecek. “Dinimizi Öğreniyoruz I-II-III” kitapları yanında Diyanet’in çocuklara yönelik yayınları da yardımcı materyal olarak kullanılabilecek.

Sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenecek

Yaz kurslarında eğitim gören öğrenciler Kur’an eğitiminin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde sportif etkinlikler de bulunabilecek.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar