Genç Haberleri

Genç Yatırımın merkezi olacak

Merkezi İstanbul’da bulunan Bingöl Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Platformu (BİNDAP) Başkanı olan Gençli hemşerimiz Kemal Övün, Gazetemize BİNDAP olarak yapacakları projeleri anlattı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 805 kez okunmuştur

Genç Yatırımın merkezi olacak
Genç Yatırımın merkezi olacak

Bingöl’ün özellikle Genç’in yatırıma hasret ve yatırım için çok müsait bir yapıya sahip olduğunu belirten Bingöl Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Platformu (BİNDAP) Başkanı Övün, ‘‘Oluşturduğumuz platform aracılığıyla 80 iş adamını bir çatını altında topladık. Ve bu iş adamlarıyla Bingöl’e nasıl yatırım yapabiliriz sorusunu masaya yatırdık. Yıllardır ister devlet, ister özel yatırım konusunda sıkıntı çeken ilimize güzel yatırımlar hedefliyoruz. İl dışında ve yurt dışında yüzlerce iş adamımız var. Bu iş adamlarımızı bir çatı altında toplayarak ilimizde güzel yatırımlara imza atacağız. Genç yatırım için bulunulmaz bir yer. Cumhuriyet tarihinden bu yana gözle görülür bir yatırımın olmadığı ilimiz ve ilçemiz için kollarımızı sıvamaya başladık bile. İlk olarak bir projemiz onaylandı ve yer olarak da Organize Sanayi Bölgesini seçtik.

MURAT NEHRİ YATIRIMLARIN KAYNAĞIDIR

Organize Sanayi Bölgesinde kuracağımız tesis ile Murat Nehrinin kum rezervinden faydalanacağız diyen Övün, ‘‘Bu tesiste yüzde 30 naylon atıktan yüzde 70 de Murat Nehri kumundan faydalanacağız. Yapacağımız bu tesisle onlarca insanımıza iş sahası doğmuş olacak. Bu tesis diğer iş adamları arkadaşlarımıza örnek teşkil edecek. Amacımız bu gibi tesisleri ilimizde çoğaltıp, işsiz gençlerimize bir iş kapısı açmaktır. Biz BİNDAP olarak Bingöl için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.’’ Dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız