Genç Haberleri

GENÇ'E YİNE DOKTOR YOK

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, alanında uzman 17 doktor ve 11 sağlık personelinin kadrosunun açıldığını bildirilirken Genç ilçesine uzun süreden beri talep edilen Genel Cerrahi Uzmanı doktoru için ise yine kadro açılmadı.

1 Temmuz 2019 Saat: 12:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 324 kez okunmuştur

GENÇE YİNE DOKTOR YOK
GENÇ'E YİNE DOKTOR YOK

Genç Devlet Hastanesi yönetimi, hastanede uzun süreden beri boş olan Genel Cerrah Uzmanı Doktoru kadrosu için Sağlık Bakanlığı’na onca talepte bulunmasına rağmen yine doktor kadrosu açılmadı.

İl Sağlık Müdürlüğü'nün girişimleri sonucu 87. dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurası kapsamında 12 uzman tabip, 5 pratisyen tabip, 11 de sağlık personeli kadrosu açıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:  "Bingöl'e atanacak doktorlardan beyin ve sinir cerrahisi, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları, kardiyoloji, kulak, burun boğaz hastalıkları, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, ruh sağlığı ve hastalıkları ile pratisyen tabip Bingöl Devlet Hastanesinde görev yapacak. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine de bir radyoloji ataması gerçekleşecek. Solhan ilçesine 2 pratisyen tabip, Karlıova ilçesine aile hekimi ile 2 pratisyen tabip atanacak. Kadro açılmış olup, yerleştirme kurası 5 Temmuz'da çekilecek. Ataması yapılan personelin güvenlik soruşturmalarının ardından bir ay içerisinde göreve başlaması beklenmekte. Haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası kapsamında ise ilimiz geneline, diş tabibi, 2 eczacı, ebe, 4 hemşire, sağlık memuru, 2 sağlık teknikeri olmak üzere toplam 11 atama yapılmıştır."

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız