Genç Haberleri

GENÇ'E YİNE DOKTOR YOK

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, alanında uzman 17 doktor ve 11 sağlık personelinin kadrosunun açıldığını bildirilirken Genç ilçesine uzun süreden beri talep edilen Genel Cerrahi Uzmanı doktoru için ise yine kadro açılmadı.

1 Temmuz 2019 Saat: 12:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 524 kez okunmuştur

GENÇE YİNE DOKTOR YOK
GENÇ'E YİNE DOKTOR YOK

Genç Devlet Hastanesi yönetimi, hastanede uzun süreden beri boş olan Genel Cerrah Uzmanı Doktoru kadrosu için Sağlık Bakanlığı’na onca talepte bulunmasına rağmen yine doktor kadrosu açılmadı.

İl Sağlık Müdürlüğü'nün girişimleri sonucu 87. dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurası kapsamında 12 uzman tabip, 5 pratisyen tabip, 11 de sağlık personeli kadrosu açıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:  "Bingöl'e atanacak doktorlardan beyin ve sinir cerrahisi, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları, kardiyoloji, kulak, burun boğaz hastalıkları, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, ruh sağlığı ve hastalıkları ile pratisyen tabip Bingöl Devlet Hastanesinde görev yapacak. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine de bir radyoloji ataması gerçekleşecek. Solhan ilçesine 2 pratisyen tabip, Karlıova ilçesine aile hekimi ile 2 pratisyen tabip atanacak. Kadro açılmış olup, yerleştirme kurası 5 Temmuz'da çekilecek. Ataması yapılan personelin güvenlik soruşturmalarının ardından bir ay içerisinde göreve başlaması beklenmekte. Haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası kapsamında ise ilimiz geneline, diş tabibi, 2 eczacı, ebe, 4 hemşire, sağlık memuru, 2 sağlık teknikeri olmak üzere toplam 11 atama yapılmıştır."

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
zaza rumuz 02.07.2019 09:21
Maalesef bu dönem hiç bir zaman Gençte doktor ataması göremezsiniz Genç ilçesine adaylık verilmediği zaman herkes kuzu kuzu oyunu yıllardır bu ili yönetenlere verdi.Üstelik Bingöl genelinde gençlilerin seçmeni 2 vekil çıkaracak sayıda olmasına rağmen. Bunu o zaman düşünmeniz lazımdı yani gençliler olarak siz tepki koysaydınız bugün bunlar olmazdı ve iddia ediyorum Genç ilçesine en güzel hizmetler de yapılırdı.Bu saatten sonra dövünmenin bir anlamı yok değerli Gençli hemşehrilerim saygılarımla
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar