Genç Haberleri

Gençin ekonomisini ayakta tutuyordu

Yaklaşık 8 aydır Van Ekspres Treni seferlerinin durdurulduğuna ve buna neden herkesin duyarsız kaldığına anlam veremediğini belirten Aziz Amca, bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet etti.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.439 kez okunmuştur

Gençin ekonomisini ayakta tutuyordu
Gençin ekonomisini ayakta tutuyordu

Geçtiğimiz hafta tren seferlerinin durdurulduğunu gündeme taşımıştık ve akabinde ilk yazılı tepki Demiryollarından malulen emekli olan Aziz Afşin’den geldi.
1940 Genç doğumluyum ve 1994 yılında Demiryollarından malulen emekli oldum. Yaklaşık 37 yıl da Muhtarlık yaptım diyen Aziz Amca, ‘‘ Yaklaşık 8 aydır tren seferleri durdurulmuş ve bu konu hakkında hiç kimse ne oluyor ne bitiyor diye sormuyor. Genç halkı bu kadar duyarsız değildi. Ben demiryollarında çalıştım ve zamanında Genç Garı’nın ne kadar canlı olduğunu çok iyi biliyorum. Yüzlerce kişi oradan ekmek parasını çıkarıyordu. Tren seferlerine yoğun ilgi vardı ve orası adeta Genç’in ekonomisini ayakta tutuyordu. Aynı zamanda Genç’in ilk emeklileri de Demiryollarından oldu. Neden kimse bu olayın üstüne gitmiyor? Demiryolu ağı Genç’te durma noktasına geldi buna acilen bir çözüm bulunmalı.’’ Dedi.
NİCE SİYASİLER GÖRDÜM VE GEÇİRDİM
Afşin: ‘‘Dile kolay 37 yıl muhtarlık yaptım. Nice Milletvekilleri, nice valiler, nice Kaymakamlar ve nice Daire Amirleri gördüm geçirdim. Hiçbir zaman çoluğumu, çocuğumu işe alın gibi isteklerim olmadı. Her zaman ilçe için bir şeyler istedim. Halk için istedim. Ve yine halk için istiyorum. Sesimi duyan tüm yetkililerden bu konu için çözüm istiyorum. Genç’te Demiryolu ulaşımı bitmesin. Her yer de hızlı tren ağı yapılırken biz de neden bitiyor bu ulaşım? Neden duyarsızlaştık bu konuda? Herkes elini taşın altına koymalı artık. Tren seferleri ne bahaneyle durdurulduysa artık yeniden başlasın bu seferler. Yetkililer bu konu hakkında bir açıklama yapsın istiyoruz.’’

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız