Genç Haberleri

GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDEN GİTTİ!

Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca yürütülen ”Gençlik Şühedanın İzinde” projesi kapsamında Genç ilçesindeki okullarda eğitim öğretim gören 76 öğrenci geziye götürüldü.

15 Haziran 2019 Saat: 19:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 479 kez okunmuştur

GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDEN GİTTİ!
GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDEN GİTTİ!

Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca yürütülen ”Gençlik Şühedanın İzinde” projesi kapsamında Genç ilçesindeki okullarda eğitim öğretim gören 76 öğrenci geziye götürüldü. İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler’in de eşlik ettiği gezide Ankara, Nevşehir ve Çanakkale illeri ziyaret edildi.

Genç Kaymakamlığı tarafından koordine edilen projeyle, daha önce il dışına çıkmamış olan öğrencilere moral ve motivasyon açısından destek vermek amacıyla düzenlenen gezide, öğrencilerin tarih bilincinin gelişmesini sağlamak, milli ve manevi duygularının pekiştirilmesi, geçmişini öğrenen yorumlayan ve özümseyen gençliğin oluşmasını sağlamak amacıyla Ankara, Nevşehir ve Çanakkale illeri ziyaret edildi.

Geziye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, gezi rehber öğretmenleri ve 76 öğrenci katıldı.

Gezi hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, “Çocuklarımızı heyecanlı ve mutlu gördük. Çocuklarımız neredeyse ilk kez uçağa binme ve il dışına imkânı buluyor. Gittikleri yerlerde kendilerine çok güzel programlar hazırlandı. Öğrencilerimiz, derslerde öğrendikleri tarihi konuları yerinde görme ve inceleme imkânı buldular. Özellikle Çanakkale Şehitlikleri öğrencilerimizi çok etkiledi. Bu proje Sayın Kaymakamımız Hasan Hüseyin Vural öncülüğünde gerçekleştiriliyor. Sayın Kaymakamımıza ve gezimizin sorunsuz, keyifli ve öğretici bir şekilde gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve baştan sona olgunlukla davranan tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Eski Kaymakam Köklü’ye Ziyaret

“Gençlik şühedanın izinde” projesi kapsamında Çanakkale’ye giden 76 Gençli öğrenci ve beraberindekiler, Genç eski Kaymakamı şimdiki Çanakkale Vali Yardımcısı Abdullah Köklü’yü de ziyaret etti.

 İlçeden giden heyetin Çanakkale’deki bütün etkinlikleri ile yakından ilgilenen Vali Yardımcısı Abdullah Köklü eşi Yasemin Köklü ile birlikte de zamanlarının çoğunu Genç’ten giden kafileye ayırdılar. Genç’in her daim kendinde ayrı bir yeri olacağını söyleyen Köklü şunları söyledi. “Genç, en uzun süre görev yaptığım ve bende her daim ayrı bir yere sahip olacak bir ilçemiz. Bugün de Çanakkale’ye misafirlerimiz oldular. Ben ve eşim bundan son derece mutluluk duyduk. Genç’e en derin sevgi ve muhabbetlerimi gönderiyorum” dedi.

                                                                      Haber: Serkan Davran

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar