Genç Haberleri

Genel Cerrah Talebine Rağmen Kadro Açılmadı

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, alanında uzman 12 ve 3 pratisyenin doktor kadrosunun açıldığını bildirilirken Genç ilçesine uzun süreden beri talep edilen Genel Cerrahi Uzmanı doktoru için kadro açılmadı.

22 Nisan 2019 Saat: 10:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 639 kez okunmuştur

Genel Cerrah Talebine Rağmen Kadro Açılmadı
Genel Cerrah Talebine Rağmen Kadro Açılmadı

Genç Devlet Hastanesi yönetimi, hastanede uzun süreden beri boş olan Genel Cerrah Uzmanı Doktoru kadrosu için Sağlık Bakanlığı’na onca talepte bulunmasına rağmen yine doktor kadrosu açılmadı.

Yapılan açıklamada; “ Bingöl Devlet Hastanesi'ne 1 Beyin ve Sinir Cerrahisi, 1 Deri ve Zührevi Hastalıkları, 1 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, 1 İç Hastalıkları, 1 Kardiyoloji, 1 Ortopedi ve Travmatoloji, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi: 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum,  1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, 1 Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, 1 pratisyen tabip, Karlıova İlçesi 1 İç Hastalıkları, 2 pratisyen tabip, Solhan İlçesi 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kiğı İlçesi 1 Aile Hekimliği, münhal kadrosu açılmıştır” denildi.

Açılan bu kadrolarla Bingöl'deki sıkıntı çekilen branşlardaki uzman tabip eksikliği büyük oranda giderilmiş olacağı belirtildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar