Genç Haberleri

Gerçek nüfus 25 binin üstü kayıtlı nüfus 18 bin 700

Geçtiğimiz hafta Genç Lisesinin nüfusun 20 binin altında olmasından dolayı EML’ye dönüştürüleceği haberine istinaden bir açıklama yapan Başkan Ariç, Genç’in gerçek nüfusunun 25 binin üstün

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.057 kez okunmuştur

Gerçek nüfus 25 binin üstü kayıtlı nüfus 18 bin 700
Gerçek nüfus 25 binin üstü kayıtlı nüfus 18 bin 700

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, geçtiğimiz hafta yayınlandığımız ‘Tarihi Genç Lisesi EML mi olacak’ olacak haberine istinaden yazılı bir açıklama yaptı. Aynı sorundan dolayı kendilerinin de muzdarip olduğunu dile getiren Başkan Ariç, Genç’te oturup da ikametleri köyde olan yaklaşık 10 bin kişiye seslendi. Başkan Ariç, en geç 12. aya kadar gerçe ikametlerini düzeltmeyenlere yasal işlem yapılacağını açıkladı.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Başkan Ariç, “Gazetenizin 07 Eylül 2010 tarihli 9. sayısında ‘Tarihi Genç Lisesi EML mi olacak’ başlıklı haberinize istinaden aşağıdaki açıklamayı ilçem ve hemşerilerim menfaatine olacağını mülahaza ediyorum. İlçemizin fiili nüfusu şu anda 25-30 bin civarındadır. Nerden mi biliyoruz? 5 bin 165 adet su abonemizi çok çocuklu aile sayımızla değil ortalama anne-baba ile 3 çocukla çarptığımız zaman nüfusumuzun 25 binin üstünde olacağı görülecektir. Ama şu anda resmi nüfusumuz 18 bin 700 olarak görülmektedir. Muhtar adayı akrabasının hatırına sahte beyanla köyde ikametlerini gösteren Gençli hemşerilerimize gazetenize çıkan habere istinaden yine gazeteniz aracılığı ile şu çağrıyı yapıyoruz: Yanlış beyan ile ikametini köyde gösteren insanlarımızın mağduriyet yaşamamaları için bir an önce nüfus müdürlüğüne müracaat ederek en geç 12. aya kadar gerçek ikametine uygun olarak ikametgâhlarını güncellemelerini istiyoruz. Aksi takdirde ilçemizin genelini ilgilendiren Lisemizin EML’ye dönüştürülmesi faciasını yaşayacağımız gibi belediyemiz bütçesine de ciddi zarara sebebiyet vermektedir.

Yanlış beyanla ikametlerini köyde gösterip de ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımıza belediye hizmeti vermeyeceğimizi hatırlatır,adli ve idari merciler nezdinde de suç duyurusnda bulunacağımızı belirtmek isteriz.

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için bir an önce ikametlerini köyden gerçek ikamet yerlerine naklettirmelerini bekliyoruz. Hem Anadolu lisemize kavuşalım hem de daha iyi bir belediye hizmeti alalım istiyoruz” diye konuştu.

Bingöl`ün en büyük ilçesi olan Genç ilçesi, 2007 yılında yapılan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sisteminin verilerine göre toplam nüfusu 35 bin 267 kişi. Bu nüfusun toplam 18 bin 885 ilçe merkezinde, 9 bin 666`sı ise kasaba ve köylerde yaşamaktadır.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar