Genç Haberleri

GÜNEY’DEN SERVİ YATILI BÖLGE ORTAOKULUNA ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Şube Müdürü Erdoğan Zurel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler ile birlikte Genç Servi Yatılı Bölge Ortaokulunu (YBO) ve Servi İlkokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

1 Ekim 2019 Saat: 17:43
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 28.243 kez okunmuştur

GÜNEY’DEN SERVİ YATILI BÖLGE ORTAOKULUNA ZİYARET
GÜNEY’DEN SERVİ YATILI BÖLGE ORTAOKULUNA ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Şube Müdürü Erdoğan Zurel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler ile birlikte Genç Servi Yatılı Bölge Ortaokulunu (YBO) ve Servi İlkokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Güney, ziyareti esnasında okulu dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen Milli Eğitim Müdürü, okul yöneticilerinden okulun genel durumu ve öğrenciler hakkında bilgi aldı.

Güney, Okulda görevli öğretmenler ile yaptığı toplantıda;” Yetişen yeni nesillerin topluma yararlı birer birey olabilmelerinde siz değerli öğretmenlerimizin payı çok büyük. Önemli olan zor şartlar altında ve ihtiyaç duyulan yerlerde bu kutsal mesleği hakkıyla icra etmektir. Öğrencilerimizin topluma kazandırılması ve kültürel değerlerimizi yitirmeden yetiştirilmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Derslerin yanı sıra öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacak, başarılarını artıracak projeler ve sosyal etkinliklere de ağırlık vermemiz gerekir. Öğrencilerimizi zararlı ortamlardan uzaklaştırmak ve yararlı alanlara yöneltmek için gereken gayret gösterilmelidir. Öğrenci öğretmeni kendine rol model olarak alır bu nedenle siz öğretmenlerimiz örnek birer birey olmalısınız. Öğrencilerimizin sınavlarda daha fazla başarı göstermeleri ve kendi gelecekleri için iyi okullara yerleşebilmeleri adına sizlerin ciddi bir çalışma içerisinde olması lazım. Bu çalışmalara istediğimiz hedeflere daha kolay ulaşacağız. Bizler bir ekibiz. Siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde daha nice başarılar elde edeceğiz" dedi.

Güney konuşmasına şöyle devam etti: “Bu tür toplantılarda çok güzel tespitler, öneriler ve istekler ortaya çıkabiliyor. Çünkü sizler sahada bire bir yaşadıklarınızı bizimle paylaşıyorsunuz. Değerlendirilebilecek önerileri sizlerden de her zaman bekliyor olacağız.” dedi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar