Genç Haberleri

1 yılda 6 Başhekim

Genç’te son bir yıl içerisinde altı Başhekim değiştiren Genç Devlet Hastanesi, yönetimdeki dikiş tutmayan haliyle ‘pes artık’ dedirtti.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.560 kez okunmuştur

1 yılda 6 Başhekim
1 yılda 6 Başhekim
mhp2

Genç’te son bir yıl içerisinde altı Başhekim değiştiren Genç Devlet Hastanesi, yönetimdeki dikiş tutmayan haliyle ‘pes artık’ dedirtti.

                      

Genç’te 2010 yılı içinde Aile Hekimi Uzman Dr. Oğuz Doğan, Dr. Fatih Omurca, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özge Ballı, Dr. Kasım Erdem, Dâhiliye Uzmanı Dr. Mahmut Kaya’dan sonra son olarak yine Dâhiliye Uzmanı Dr. İsa Altın Genç Devlet Hastanesi Başhekimliğine getirildi.

Metruk bir yapı içinde vatandaşlara hizmet veren Genç Devlet Hastanesi, bu sefer de son bir yıldır çözülemeyen Başhekim sorunuyla vatandaşların tepkisine neden oldu.

Sağlık alanındaki eksikliklerin bir türlü giderilmediği Genç İlçesinde bir yıldır Başhekim krizi yaşanıyor. Uzman Doktor eksiklikleri ve inşaatı devam eden yeni Devlet Hastanesinin bir türlü tamamlanamamasına tepkili olan vatandaşlar bu sefer de Başhekim sorununa sitem etti.

VATANDAŞLAR: KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ

İlçede bir türlü çözülemeyen Başhekim sorununa kalıcı çözüm isteyen vatandaşlar, ‘‘Bir yılda 6 Başhekim değiştirilmesi, İlçe halkına yapılan bir saygısızlıktır. Bu durumun çözülmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz. İlçede doktor eksikliği yetmeksizin gibi bir de Başhekim sıkıntısıyla karşı karşıyayız. Nasıl olur da bir yılda 6 Başhekim değişir? Bu Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmemiştir. Burada yetkililerin bir zafiyeti söz konusudur.’’ Şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Mart ayında Dr. Kasım Erdem’in Adaklı Aile Hekimliği’ne geçmesi ile birlikte Genç Devlet Hastanesi’nde boşalan başhekimlik görevine Bingöl Yenişehir Devlet Hastanesi’nde Dâhiliye Uzmanı olarak görev yapan Dr. Mahmut Kaya bu göreve geçici olarak getirilmişti. Burada görev süresi sona eren Kaya’nın eski görev yeri olan Bingöl Yenişehir Devlet Hastanesi’ne geri dönmesiyle birlikte bu defa başhekimlik koltuğuna yine Geçtiğimiz ay Genç Devlet Hastanesi’ne Dâhiliye Uzmanı olarak atanan Dr. İsa Altın getirildi.

Dâhiliye Uzmanı İsa Altın Kimdir?

1982 Elazığ doğumlu olan Altın, 2005 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra 2005-2006 seneleri arasında Bingöl Devlet Hastanesi Acil Servis bölümünde çalıştı. Yüksek İhtisasını 2011’de Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde tamamlayan Altın evli ve iki çocuk babası.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız