Genç Haberleri

1992 doğumlulara yoklama çağrısı

Genç Askerlik Şubesi Başkanlığı, 1992 doğumlular ile bunlarla işleme tabi daha yaşlı doğumlu yükümlülerin son yoklamalarını 12-15 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 755 kez okunmuştur

1992 doğumlulara yoklama çağrısı
1992 doğumlulara yoklama çağrısı
mhp2

Genç Askerlik Şubesi Başkanlığı, 1992 doğumlular ile bunlarla işleme tabi daha yaşlı doğumlu yükümlülerin son yoklamalarını 12-15  Eylül 2011 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Genç Askerlik Şube Başkanlığından yapılan duyuruda, 1992 doğumlular ile bunlarla işleme tabi daha yaşlı doğumlu yükümlülerin sevki ile ilgili bilgilere yer verildi.
1992 tertip olarak askere gidecek gençleri zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine katılmaları konusunda uyarıların yer aldığı duyuruda, şu bilgi ve görüşlere yer verildi:“Bu yıl askerlik çağına giren 1992 doğumlular ile daha yaşlı doğumlu olup geçen yıllarda askerliklerini erteleten yükümlülerin son yoklamaları 12-15 Eylül 2011 tarihleri arasında GENÇ Askerlik Şubesi Başkanlığı’nda yapılacaktır. Yükümlüler son yoklama işlemleri için askerlik şubelerine gelirken getirecekleri belgeler; Nüfus Cüzdanı, İki adet fotoğraf, Öğrenim durumunu gösterir, diploma, tasdikname aslı ve fotokopisi getirmeleri gerekir. Son yoklama için askerlik şubesine başvurmayanlar, 1111 sayılı askerlik kanununun ilgili maddelerine göre cezalı duruma düşeceklerinden konuya gerekli hassasiyeti göstermeleri menfaatleri icabıdır. Ayrıca, son yoklama esnasında işlemlerin kısa sürede neticelenmesi için yükümlülerin PTT’ye nüfus cüzdanları ile bizzat başvurmaları ve E-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Bu şifre ile internetten www.turkiye.gov.tr adresine girilmek suretiyle ‘Milli Savunma Bakanlığı’ menüsünden adres bilgileri güncellenebilir ve son yoklama bilgi formu doldurulabilmektedir.’’ Denildi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız