Genç Haberleri

4 metrelik kar aşıldı

Kış ayının etkisini hissetmediğimiz bu günlerde Köy Hizmetlerine bağlı karla mücadele ekibi, 4 metrelik karı aşıp Genç’in Yiğitbaşı Köyü’ne ulaştılar.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.439 kez okunmuştur

4 metrelik kar aşıldı
4 metrelik kar aşıldı
mhp2

Önceki yıllara oranla kış ayı bu sene çetin geçmedi. Haliyle alçak rakımlı yerlerde kar da yağmadı. Bahar ayına girdiğimiz bu günlerde Genç’in yüksek rakımlı köyü olan Yiğitbaşı Köyü’nün uzun zamandır açılamayan yolu zor şartlar altında açıldı.
Yol açma çalışmalarını Genç Gazetesi olarak yerinde takip ettik ve hem karla mücadele ekibi ile hem de köylülerle sohbet etme fırsatı yaşadık.
Köy Hizmetlerine bağlı ekipten, Muhittin Dengeşik, A. Selam Azrak ve Ziya Sinen çalışma şartlarının zorluğuna değinerek, ‘‘ Biz uzun yıllardır bu görevde çalışıyoruz. Bazen geceleri kendimiz bile mahsur kaldığımız oldu. Çok ağır şartlar altında çalışıyoruz ama hiçbir zaman işimizi aksatmadık. Halka hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerinde gördüğü gibi araçlarımız karın altında resmen kayboluyor. Bazen çığ tehlikesi ile karşı karşıya kalıyoruz. Ama bu bizi hiç korkutmuyor. Bizim işimiz köylerde mahsur kalan vatandaşların yardımına koşmaktır. Bu görev bilinciyle işimizi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.’’ Şeklinde konuştular.
Kapanan yollara ve metrelerce yağan kara çok alışık olduğunu söyleyen Köy sakinlerinden A. Rezzak Bekçi ise, ‘‘Yılın 12 ayı ben bu köyde yaşıyorum. Yazın kavurucu sıcaklık olur kışında dondurucu soğuk olur köyümüzde. Tek geçim kaynağımız hayvancılık olduğu için hem yazın hem de kışın köyde durmak zorundayız. Bahar geldi ama bizde 4 metre kar var. Kar yağınca şehirle bağlantımız kesiliyor. İlçe merkezine ayda bir defa anca gidebiliyoruz. Eğer kar çok olunca da aylarca gitmediğimizde oluyor. Köyü yıllardır terk etmeyen bir ben varım. Ben köyümü sevdiğim için yaz kış terk etmiyorum. Her ne kadar yaşam şartları zor olsa da burada yaşamaktan çok mutluyum. Yolumuzu açan Köy Hizmetleri ekibine çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız