Genç Haberleri

Aday adayları kimin?

Yerel seçimlerin tarihi yaklaştıkça siyaset kazanının altına çok odun atılmaya başlandı. Aday adayları, seçim çalışmalarına ucundan kıyısından başladılar. Kahve toplantıları, kurumlara yapılan nezaket ve tanışma ziyaretleri, siv

10 Ocak 2019 Saat: 12:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 550 kez okunmuştur

Aday adayları kimin?
Aday adayları kimin?
mhp2

Yerel seçimlerin tarihi yaklaştıkça siyaset kazanının altına çok odun atılmaya başlandı. Aday adayları, seçim çalışmalarına ucundan kıyısından başladılar. Kahve toplantıları, kurumlara yapılan nezaket ve tanışma ziyaretleri, sivil toplum örgütlerini ziyaret ve tanışma, hasta ziyaretleri falan bunlar tamam.

Bunlara bir sözümüz yok.

Belki olması gerekenlerde bunlar. Lakin benim anlamadığım bir şey var. ‘X’ ‘aday adayı şu siyasinin adayı, ‘Y’ aday adayı bu siyasinin adayı’ diye yapılan söylemler aldı başını gidiyor. Herhangi bir partiden aday adayı olabilirsin buna hiç kimsenin bir itirazı olamaz fakat siyasi gücünü kanıtlamaya çalışan aktif siyaset hayatı olmayan şahısların aday adayı olmak ta neyin nesi oluyor? Birilerinin siyasi gücünü ortaya koyması, nereye ve kimlere ne kadar hitap edebileceği, oy potansiyelini ölçmesi gibi konularda sizi neden denek olarak kullanmalarına izin veriyorsunuz? Kaçakçılar mayınlı olduğunu düşündükleri bölgeden geçerken, önce bir eşek salarlar. Eşek mayına basarsa parçalanır. İkincisi gönderilir. Eşek karşıya sağ salim geçmeyi becerirse, kaçakçılarda eşeğin ayak izlerine basarak karşıya geçerler. Buna mayın eşeği denir. Tehlikeye karşı kullanılan eşek. Ne mayın eşekliğine soyunan aday adayları olsun ne de bu mayın eşekleriyle gücünü kanıtlamaya çalışan, cahil kitleleri peşinden çekmeye çalışan kişiliksiz siyasiler olsun. Mayın eşeklerine takılıp kalmadan Genç İlçesi için gerçekten bir şeyler yapmak isteyen, vizyon ve misyon sahibi, ciddi aday adaylarına kamuoyu adına birkaç kelam etmek istiyorum.

Sevgili aday adayları, kıymetli büyüklerim!

Sizler her şeyden önce bu toplumun içerisinden çıkmış ve bu toplumun öz değerleriyle yoğrulmuş, içinden çıktığınız toplumun beklentilerini bilen, sorunlarına vakıf ve o sorunları çözme yolunda elini taşın altına koyma cesaretini göstererek bir adım öne çıkmakla her şeyden önce bir medeni cesaret gösterdiniz. Bu bakımdan istisnasız tüm aday adaylarını kutluyorum. İnanıyorum ki hepiniz bu ilçe için, bu halk için güzel şeyler yapmak ve arkanızdan güzel eserler ve devamlı hayırla yad edilecek projeler yapmak istersiniz.

Genç’e ve Gençlinin hizmetine talip olan kıymetli aday adayları!

Sizlerden kamuoyu adına bir talebim var.

Bize“hasta ziyaretinde çektiğiniz fotoğrafları” seçim çalışması olarak sunmaya çalışmayın. Filanca kıraathanede çay içerkenki pozlarınızla halktan biri görünme numarasını ne o “saftirik” sandığınız kıraathane köşelerinde oturan insanlar, ne depotansiyel oy makinesi sandığınız bu halk yutmuyor, yutmaz. Genç’teki herhangi bir köyün mezarlığında dua okumanız, nur yüzlü dedelerimizin elinizi öpüyor olmanız sizlerin erdemli, imanlı, halk adamı olmanızı garanti etmez. Dünya Lideri olmuş, halkın büyük çoğunluğunun teveccühünü almış bir liderin gölgesine sığınarak alacağınız oylar ne sizi ne biz Gençlileri kurtarır. Eğer kurtarabilirse ancak kendinizi kurtarır. Sizler aday adayları; Toplantı yapın, Miting yapın, Basını çağırın, Projelerinizi konuşun, bize yapacaklarınızı anlatın. Projelerinizle gelinsizleri göğe çıkaralım, çarşaf çarşaf yazılarınızı resimlerinizi sergileyelim destekleyelim. Yapmazsak namerdiz. Ancak: Bize lütfen “talebe muamelesi” yapmayın, Bizi Potansiyel oy deposu olarak hiç hiç görmeyin……

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız