Genç Haberleri

AĞIRBAŞ:” YARGITAY’IN KARARI İNSANLIK VİCDANINDA YOK HÜKMÜNDEDİR”

Hüda Par Genç ilçe Başkanı idris Ağırbaş Yargıtay’ın Hüda Par yöneticileri Said Şahin, M. Bahattin Temel, Fikret Gültekin‘in cezalarının onanmasına yönelik verdiği karara tepki göstererek:” Yargıtay’ın bu kararı insanlık vi

30 Kasım 2018 Saat: 11:14
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 757 kez okunmuştur

AĞIRBAŞ:” YARGITAY’IN KARARI İNSANLIK VİCDANINDA YOK HÜKMÜNDEDİR”
AĞIRBAŞ:” YARGITAY’IN KARARI İNSANLIK VİCDANINDA YOK HÜKMÜNDEDİR”

Hüda Par Genç ilçe Başkanı idris Ağırbaş, Hüda Par Genel Başkan yardımcılarından ve 25. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı Said Şahin, M. Bahattin Temel, Fikret Gültekin‘in Yargıtay tarafından cezalarının onanmasına ilişkin kararına tepk. Gösterdi. Ağırbaş yaptığı yazılı açıklamada: “ “Dosyayı oluşturan emniyet-savcı ayağının ve hakların da ceza veren yerel mahkemenin tüm üyelerinin sonradan FETÖ'den ihraç edildiği ve cezalandırıldığı, bazılarının da yurt dışına çıktığı tescillenmiş bir gerçek. Bu gerçeği bir kenara bırakarak dosyanın içeriğinden bahsetmek istiyoruz. Yüzlerce sayfadan oluşan dosyanın bütün içeriği; yasal dernek, gazete faaliyetleri ve ticari faaliyetler ile bunlara dair telefon görüşmelerinden oluşuyor. Bunlardan bir şey çıkmayacağını bildikleri için, dosyayı iki uyduruk gerekçe üzerine temellendirdiler. Dosyalarının uyduruk deliller üzerine, o dönem hükümetin müttefiki olan FETÖ oluşturmuş olsa da, sonradan dosyayı ele alıp ceza veren ve bugün dosyaları onaylayan yargı mensuplarının FETÖ'cü olmadıkları aşikâr. Bunlar ya hükümetin adamları ya da hükümetin yeni müttefikleri olan milliyetçi veya ulusalcı Kemalistlerdir. Milliyetçi ve ulusalcı Kemalistlerin emniyette, orduda ve yargıda FETÖ'den boşalan yerlere yerleştiği de malum. Bunun, eski derin devletin ve yeni bir darbenin döşenen kilometre taşları olduğunu anlatmaya çalıştık, ama nafile! Tıpkı FETÖ tehlikesini anlatamadığımız gibi. Ceza alınan dosyayı kimler oluşturdu ve kimler onaylamış olursa olsun, sorumlu hükümettir. Bir partinin üst düzey yöneticilerine yaşatılan bu adaletsizliği, hükümet isteseydi çok kolay önleyebilirdi ve bu zulme engel olabilirdi” dedi.

 

“ YARGITAY’IN BU KARARI İNSANLIK VİCDANINDA YOK HÜKMÜNDEDİR”

 

Hüda Par Genç ilçe Başkanı idris Ağırbaş, açıklamasının devamında Yargıtay’ın almış olduğu kararın insanlık vicdanında yok hükmünde olduğunu belirterek: “Aralarında 25. Dönem Milletvekili Bingöl Adayımız Sait Şahin’inde bulunduğu dosya beklenmedik ve anlamsız bir şekilde onaylandı. Elbette yargıtay’ın bu kararı insanlık vicdanında yok hükmündedir. Gerekçesi bile yapılmayan bu karar memleketi hukuki alanda lekeleyen bir karardır. Yetkiyi elinde bulunduranlara sesleniyoruz Adalet terazisi şahıslar için kurulamaz. Ancak hakkı ayakta tutmak için kurulur. Yargılayan ile yargılanan aynı cezaevine mahkûm edilmek isteniyorsa ters giden bir şeyler var demektir. Her defasında yargının bağımsızlığından bahseden iktidar bu tür kadim FETÖ kumpaslarının ya farkında değil ya da birilerinin işine yarayacak kırmızı kapaklı FETÖ kumpas dosyaları hala yerine göre kullanılmakta. Yeni Türkiye’de Hüda Par’ın müspet muhalefet sesini susturmak mı istiyorlar! Bilinmeli ki Hüda Par kimden gelirse gelsin doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye ve doğrunun yanında olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız