Genç Haberleri

AK Parti de mülakatlar başladı

AK Parti de temayül yoklaması sonrasında milletvekili adaylarını mülakata tabii tutacak komisyonlarda görev alacak başkan ve üyeler belirlendi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.447 kez okunmuştur

AK Parti de mülakatlar başladı
AK Parti de mülakatlar başladı

AK Parti genel merkezinde aday adaylığı için başvuruda bulunan ve Bingöl’den aday adayların da aralarında bulunduğu 5 bin 700 yakın isim dün itibariyle mülakata alınmaya başlandı. Mülakatların yaklaşık bir hafta sürmesi bekleniyor.

Bir genel başkan yardımcısı başkanlığında oluşturulan komisyonlar dörder üyeden oluşuyor. Her bir komisyonda bir bayan üye bulunuyor.

Komisyon başkanları ve sorumlu oldukları iller şöyle:

Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu: Ankara 1. ve 2. bölge ve Çorum  ili, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem: Diyarbakır, Erzincan, Ordu, Balıkesir, BİNGÖL, Hakkâri, Kars, Kırşehir ve Manisa. Medya ve Tanıtımdan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik: Adana, Ardahan, Maraş, Şırnak, Aksaray, Sakarya, Artvin, Bayburt ve Bartın. Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik: Bursa, Ağrı, Batman, Aydın, Karaman ve Yalova. Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nüket Hotar: Hatay, Elazığ, Kastamonu, Osmaniye, Kilis, Tekirdağ, Kırıkkale, Edirne, Niğde, Kırıklareli ve Gümüşhane. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi: Gaziantep, Bilecik, Uşak, Karabük, Muş, Afyonkarahisar, Sivas, Burdur ve Manisa. Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli: Eskişehir, Tunceli, Urfa, Bolu. Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz başkanlığındaki komisyon ise Konya, Mersin, Van ve Çankırı. İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı A. Edip Uğur: Kocaeli, Muğla, Yozgat, Denizli, Samsun, Kütahya, Rize, Bitlis ve Malatya. AR-Ge`den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç: Antalya, Trabzon, Iğdır, Amasya, Adıyaman, Tokat, Kayseri, Giresun ve Zonguldak. AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin`in başkanlığındaki komisyon ise İzmir, Çanakle, Isparta, Erzurum, Siirt, Sinop ve Nevşehir.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız