Genç Haberleri

Alimoğlu:” Gelişmek için örgütlenmek lazım”

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geçtiğimiz hafta Genç’e gelen TÜMSİAD Bingöl Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, “esnafların büyümeleri için mutlaka örgütlenmesi lazım”

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.366 kez okunmuştur

Alimoğlu:” Gelişmek için örgütlenmek lazım”
Alimoğlu:” Gelişmek için örgütlenmek lazım”
mhp2

Genç’te ilk olarak Akvaryum Kafe’de ilçe esnafı ile bir araya gelen Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bingöl Şube Başkanı İbrahim, ilçe esnafına TÜMSİAD’ın vizyonu ve misyonu hakkında bilgiler aktardı. TÜMSİAD olarak uzun yıllar, kalıcı ve güzel hizmetler sunmayı hedeflediklerini belirten Alimoğlu, küçük ve büyük ölçekli işletmelerin mutlaka örgütlenmesi gerektiğini belirtti. TÜMSİAD olarak derneklerine üye olacak esnafın varlıklı olmasından ziyade ufkunun geniş olmasını önemsediklerini belirten Alimoğlu, geniş açıdan bakacak esnafında mutlaka kazanacağını belirtti. TÜMSİAD olarak dernek üyelerinin ürün alış verişlerinde sağlam ve kaliteli Pazar alanları bulmaları için yönetim kurulu üyeleri ile birlikte profesyonel çalışmalar yürüttüklerini belirten Alimoğlu:” İlimize kazandıracağımız ve ilimizden diğer illere ve ülkelere götüreceğimiz çok şeyler var" dedi.

“KALICI VE GÜZEL HİZMETLER SUNMAYI HEDEFLİYORUZ”

 Alimoğlu,"Yaklaşık dört ay önce almış olduğumuz bu görevi layıkıyla yerine getirebilmek adına sürekli olarak yurtdışı ve yurtiçi olmak üzere iş gezileri, seminerler ve eğitimlere katılarak; işe doğru yerden başlamak istedik. Bu anlamda bizi ilgilendiren tüm konularda uzmanlar eşliğinde, genel merkezin bize sunduğu tüm eğitimlere katıldık ve katılmaya da devam edeceğiz. İlk projemiz yönetim kurulundaki 21 yönetici arkadaşlarımıza, bir yıllık eğitim sunmak olacaktır. Başarının sırrının eğitimden geçtiğine inanıyoruz. TÜMSİAD`da yönetici olacak olan tüm arkadaşlarımıza, bir yıllık eğitimden geçmek zorunda olduklarını söyledik. Profesyonel bir anlayışla ilimize TÜMSİAD olarak uzun yıllar, kalıcı ve güzel hizmetler sunmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

"FABRİKALARI VE İŞ ALANLARINI DEVLET DEĞİL, İŞADAMLARIMIZ YAPMALI"

Yaklaşık dört aydan beri almış oldukları eğitimlerden sonra, bakış açılarının çok değiştiğini belirten Alimoğlu; "Bugüne kadar doğru bildiğimiz şeylerin aslında yanlış olduğunu gördük. Bizler bugüne kadar her şeyi devletten bekledik ve bu beklentilerden dolayı da maalesef hiç ilerleyemedik. Bakanımız var diye fabrikalar kurulsun, işsizlere iş aş verilsin; şunlar yapılsın, bunlar yapılsın diye bekledik durduk; ama şimdi bu beklentilerin hiç de doğru olmadığını ve bundan dolayı da bir türlü gelişemediğimizi gördük. Oysaki fabrikaları ve iş alanlarını devlet değil, bizim işadamlarımızın yapması gerekiyor" dedi.

"TÜMSİAD ULUSLARARASI BİR ÖRGÜTLENMEDİR"

TÜMSİAD`ın sadece Bingöl`de kurulmuş bir örgüt olmadığını dile getiren Alimoğlu; "TÜMSİAD’ın Türkiye`de 46 şubesi var ve 46 şubeye kayıtlı 8500 üye bulunuyor. Ayrıca Avrupa`da, Asya`da ve Ortadoğu`da da, TÜMSİAD`ın onlarca şubesi bulunuyor, bunlara da kayıtlı 1500 üye var. TÜMSİAD toplamda on bin üyesiyle dünyanın dört bir yanına hızla yayılan bir örgüttür. Bizler tamamı on bin işadamından oluşan bu oluşumun avantajlarını Bingöl`e taşıyarak, güzel işler yapmayı hedefliyoruz. İlimize kazandıracağımız ve ilimizden diğer illere ve ülkelere götüreceğimiz çok şeyler var" dedi.

"AMACIMIZ TÜM KURUM VE KURULUŞLARLA ORTAK HAREKET ETMEK"

"Amacımız; kurum, kuruluş ve şahıslara savaş açmak değil; bunlarla birlikte, ortak hareket ederek güç birliği oluşturmaktır” diyen Alimoğlu; "Birlikten kuvvet doğar mantığıyla hareket etmek istiyoruz. Bizler ne olursa olsun amacımızın dışına çıkmayacağız. İlimizdeki siyasi, ekonomik ve sosyal olaylara objektif yaklaşıp; yapıcı bir tavırla yıkıcı olmayan bir örgüt olacağız. İlimizin sorunlarına yapıcı anlayışla yaklaşarak, alternatif çözümler üretmeyi, iş dünyasının sesi olmayı hedefliyoruz. Ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunarak, işletmelerin kendilerini geliştirmesine yönelik hedefler oluşturmayı düşünüyoruz. Global iletişim ağını açık tutmayı ve iş adamlarımızın dünya ile entegrasyonunu sağlamak bizim öncelikli amaçlarımızdandır. En önemlisi de üyelerimizin hizmet veya bilgi ihtiyacını; hızlı, sıkıntısız ve dolaysız yoldan konunun uzmanlarıyla değerlendirerek, gidermeyi sağlayacağız" dedi.

“ARICILIK PROJESİ BİNGÖL’ÜN EN BÜYÜK VE EN BAŞARILI PROJESİ”

Akvaryum Kafe’de gerçekleşen ziyaretin ardından, Genç Kadınlarına Arıcılık Ana Arı ve Organik Bal Üretimi ile İstihdam Projesi’nin proje ofisine geçen Alimoğlu burada proje koordinatörü Sultan Acar ve kursiyerleri ziyaret etti. Proje ofisini gezen Alimoğlu, ilçede yürütülen projeyi Bingöl’de gördüğü projeler arasındaki en büyük ve başarılı proje olarak gördüğünü belirterek Projeyi gerçekleştiren Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç ve Proje Koordinatörü Sultan Acar’ı tebrik ettiğini söyledi. Alimoğlu:” Şimdiye kadar üretim bazında Bingöl’de birçok işletmeyi ve proje merkezlerini dolaştım. Ama Genç’te gerçekleştirilen Genç Kadınlarına Arıcılık Ana Arı ve Organik Bal Üretimi ile İstihdam Projesi gördüğüm projeler arasında en büyüğü ve en başarılısı. Bu büyük ve başarılı projeye TÜMSİAD olarak gereken her türlü desteği vermeye hazırız. Gerçekleştirilen proje bünyesinde genç bayanlarımızın örgütlenmesi de takdire şayan. Proje sayesinde gerek genç kızlarımızın gerekse de Genç ilçemizin eğitim ve ekonomi bağlamında çok büyük sıçramalar Gerçekleştireceğine inanıyorum. Bu ay içinde proje ofisi içinde kurulan derneklerin gerçekleştirecekleri kermese yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarımız ile iştirak edip destek olmaya çalışacağız.”


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız