Genç Haberleri

Ariç: ‘7/24 hizmet’ anlayışıyla çalıştık

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, göreve geldikleri günden bu yana 7/24 anlayışıyla çalışma yaptıklarını vurgulayarak, ‘‘Genç için gecemizi gündüzümüze kattık ve halkın takdirini kaza

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.228 kez okunmuştur

Ariç: ‘7/24 hizmet’ anlayışıyla çalıştık
Ariç: ‘7/24 hizmet’ anlayışıyla çalıştık
mhp2

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, göreve geldikleri günden bu yana 7/24 anlayışıyla çalışma yaptıklarını vurgulayarak, ‘‘Genç için gecemizi gündüzümüze kattık ve halkın takdirini kazanacak çalışmalara imza attık.’’ Dedi.

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, geçtiğimiz hafta Cuma günü saat 13.30’da Genç Akvaryum Cafe’de basın toplantısı düzenledi. Ariç, belediye başkan yardımcıları İlhami Gelen, Şaban Yılmaz ve birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Genç Belediyesi olarak 2009–2011 yılları arasında yaptıkları faaliyetleri açıkladı.

“ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Genç Belediyesi görevine başladığından buyana gece gündüz ve 7/24 anlayışıyla ilçe halkına hizmet yapmaya çalıştığını belirten Ariç, yaptığı çalışmalarda kendisine destek olan belediye meclis üyelerine, belediye başkan yardımcılarına ve birim müdürlerine teşekkür etti.

Yapılan çalışmalar kapsamında öncelik olarak eksiklikleri tespit edip, bu eksiklikleri gidermeye çalıştığını söyleyen Ariç: “Altyapı, kanalizasyon ve içme suyu sıkıntımız vardı. Yaptığımız çalışmalarla alt yapı ve içme suyu sıkıntısını gidermeye başladık. Kanalizasyon sorununu çözmek için ise Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan 300 bin TL hibe aldık. Aldığımız bu hibeyle de kanalizasyon sorununu çözeceğiz” dedi.

‘‘ÇOK AMAÇLI TESİS VE OTEL YAPACAĞIZ’’

Ariç: ‘‘Hükümet Konağının karşısındaki boş araziye hamam, spor kompleski, ve otelinde içinde bulunduğu bir yapı inşa etmeyi düşünüyoruz. Belediye olarak bu projemizi hayata geçirip gelişen ve büyüyen Genç ilçesinin daha modern bir görünüme gelmesi için modern bir tesis yapacağız. Bu tesinin 3 ve 4. katlarını da turistik bir otel yapmayı düşünüyoruz.’’

GENÇ BELEDİYESİNİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARADAN BAZILARI:

Ariç, 2009–2011 yılları arasında yaptıkları faaliyetleri şöyle sıraladı:1-İlçemiz Yenişehir, Cumhuriyet ve Kültür Mahalleri sınırları dahilinde toplam 5 km kanalizasyon inşaatı belediyemizce yapılıp, halkın istifadesine sunulmuştur.

2-Alt yapı tesisleri geçirilmesi sonucu bozulan ilçemiz Kültür, Yenişehir ve Cumhuriyet mahalleleri sınırları dahilindeki bozuk yol ve kaldırımlara toplam 300 bin adet kilitli beton parke taşı ile 5 bin adet bordür taşı kullanılarak onarım yapılmıştır.

3-Genç- Bingöl karayolu refüjüne 150 adet muhtelif cinste ağaç ile aynı alana 1500 adet bitki ekimi yapılmış ve ağaçların çevresine koruma altına alınmıştır.

4-Belediyemizce istihdam edilen kadrolu ve geçici işçilerimizle beton boru ve parke imalathanemizde 148 adet 300 santimetrelik, 1500 adet 200 santimetrelik boru ile 280 bin adet parke imalatı ile muhtelif sayıda mezar taşı üretilmiştir.

5-Araç parkımızın yenilenmesi için İller Bankasından kredi talebinden bulunulmuştur. Alınan bu kredi ile belediyemizce 1 otobüs, 1 kamyon, 1 çöp kamyonu, 1 cenaze taşıma aracı ve 1 pikap alınmıştır. Bu kredi ile alınanların haricinde İl Özel İdaresi’nden 1 greyder hibe alınmış olup, gerekli bakımı ile kullanıma hazır hale getirilmiştir. Ayrıca Fethiye Orman İşletmesi’nden 1 adet arazös temin edilmiştir.

6-İlçemizde 1 adet atık su arıtma tesisinin kurulması için tesis projesi tamamlanmış olup, yapımı için yardım talebinde bulunulmuş olup, dosyamıza istinaden mekanik tesisat yapımı amacıyla 300 bin TL hibe yapılmıştır.

7–292 bin 559 Euro’luk kadın istihdamı desteklenmesi hibe programı kapsamında genç kadınlara arıcılık, ana arı ve organik bal üretimi projemiz protokole uyarlanarak, proje uygulanmasına geçilmiş olup devam etmektedir.

8-DPT bünyesinde bulunan SODES’e sağlıklı yaşam yolu, köy pazarı, genç fidanlara eğitimle hayat suyu, Genç Belediyesi Kadın Merkezi ve hanım eliyle Zaza mutfağı isimli 5 adet proje sunulmuştur.

9-İlçemiz amatör ligde faaliyet gösteren Genç Telekom Spor’a 2009 ve 2011–2011 yıllarında toplamda 12 bin TL tutarında malzeme ve akaryakıt yardımı yapılmıştır.

10-Yine amatör ligde mücadele eden bir başka takımımız Genç YİBO’ya 2009–2010–2011 yıllarında toplamda 11 bin TL tutarında spor malzemesi yardımı yapılmıştır.

11–2009 ve 2010 yıllarında 400 yoksul ve yardıma muhtaç ailelere toplamda 30 bin TL tutarında gıda paketi yardımı yapılmıştır.

12-Kadın istihdamına yönelik yapılan proje doğrultusunda ilçemizde 100 kadına iş imkânı sağlanmıştır. Bununla birlikte kadınlarımıza mesleki eğitim verilerek, ana arı, organik bal, bal mumundan mum ve sabun üretimi öğretilmiş ve üretime de başlanmıştır.

13-Çocuklara yönelik her mahallede çocuk parkları düzenlenerek, çocuklarımızın daha rahat ve güvenli şekilde oyun oynamaları sağlanmıştır.”


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız