Genç Haberleri

Ataoğlu: Kimseye küs değilim

Önümüzdeki genel seçimlerde aday gösterilmeyen AK Parti Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu AK Partinin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi. Binlerce kişi tarafından karşılanan At

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.402 kez okunmuştur

Ataoğlu: Kimseye küs değilim
Ataoğlu: Kimseye küs değilim
mhp2


Önümüzdeki genel seçimlerde aday gösterilmeyen AK Parti Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu AK Partinin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi. Binlerce kişi tarafından karşılanan Ataoğlu, her zaman partisinin yanında olacağını duyurdu.

Ataoğlu’na destek veren binlerce kişi Genç Caddesini hınca hınç doldurdu

AK Parti Bingöl İl Başkanlığı’nın düzenlediği bir programda milletvekilleri ve milletvekili adayları bir araya geldi. Pazar günü saat 17.00’da seçim bürosu önünde düzenlenen programda milletvekilleri ve milletvekili adayları birlik ve beraberlik mesajları verdi.

12 Haziran Milletvekili seçimlerinde AK Parti`de yer alamayan Bingöl Milletvekili Ataoğlu, dün  Bingöl`e gelerek partisine bağlılığını bildirdi. Ankara`dan uçak ile Elazığ`a inen Ataoğlu, karayolu ile Bingöl`e geçti. Yado Çeşmesi mevkiinde kendisini karşılamaya giden yüzlerce araçlık konvoy ile Bingöl`e gelen ve binlerce kişi tarafından karşılanan Ataoğlu, yüzlerce araçtan oluşan eskortla Bingöl`e girdi. Bingöl`de adeta gövde gösterisi yapan Ataoğlu ile birlikte Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz ve Milletvekili Yusuf Coşkun ile Milletvekili adayları Prof Dr. Eşref Taş ve Şahin Bingöl`ün de katıldıkları Dörtyol`daki seçim irtibat bürosunun önünde saat halka hitap etti. Miting havasında geçen konuşmaları binlerce kişilik kalabalık bir kitle izledi. Mitingde ayrıca Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Cevdet Çalbay da katıldı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği programda Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekilleri Yusuf Coşkun ve Kazım Atatoğlu, Bingöl Milletvekilleri adayları Prof. Dr. Eşref Taş ve Şahin Bingöl, Belediye Başkanı Serdar Atalay ve AK Parti İl Başkanı Cevdet Çalbay birer konuşma yaptılar.

COŞKUN: BİNGÖL HALKININ HELAL OYLARINA İHANET ETMEDİK

4 yıl içerisinde Bingöl halkına hizmet yapmaya çalıştıklarını ifade eden Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, “Bingöl halkı, 2007 yılında rekor bir oyla bizi meclise gönderdi. Bizlere büyük bir sevinç yaşattıkları için Bingöl halkından Allah razı olsun. Bizlerde Bingöl halkının bize verdiği destekle alnımızın akıyla hizmet yapmaya çalıştık. Bingöl halkının helal oylarına hiçbir zaman ihanet etmedik. Bugün Allah’a şükürler olsun başımız dik sizlerin yanındayız. Bingöl halkına verdiğimiz 12 vaatten 11 tanesini gerçekleştirdik. Hizmet yaparken, hiçbir bölgeyi ihmal etmedik. Siyaset çok meşakkatli bir iş olduğu için yapamadığımız şeyler olabilir. Bundan dolayı sizlerden helallik istiyorum. Hizmetlerimizde Bingöl halkının duası oldu. Bizler bundan sonra seçilecek olan arkadaşlarımızın yanında olacağız” diye konuştu.

ATAOĞLU: KIRGINLIK VAR AMA KÜSKÜNLÜK BİZE YAKIŞMAZ

Aday listelerinin açıklanmasından sonra ilk defa Bingöl’e geldiğini belirten Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu, “Bugün aday olmadan sizlerin karşınızdayım. Ama yine beraberiz. Aday olsak da olmazsak da yine beraber olacağız. 5 defa siyasette aday oldum. Her seferinde Bingöl halkı bana destek verdi. Her katıldığım seçim başarı ile sonuçlandı. 2007 yılında yapılan seçimde Bingöl rekor bir oyla bizleri meclise gönderdi. Bu dönemde haksızlık ve yolsuzluk yapmadık. Üçümüz hep birlikte uyumlu bir şekilde çalıştık. Bingöl bu dönemde altın çağını yaşadı. Bizim sizlerin başını eğdirecek bir hata da bulunmadık” ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini aday göstermediği için kırgın olduğunu ancak küsmediğini söyleyen Ataoğlu, “Bundan dolayı birçok insanda kırıldı. Kırgınlık var ama küskünlük bize yakışmaz. Bizler bugün Bingöl’ü toparlamaya geldik. Aday olmadık diye hiçbir şey olmaz. Türkiye’nin ve Başbakan’ın başına bir şey gelirse diye üzülürüz. Kırgın olabiliriz, dargın olabiliriz ama küs olamayız” ifadelerine yer verdi.

BAKAN YILMAZ: HİÇBİR İNSAN BİNGÖL’DEN DAHA BÜYÜK DEĞİL

“Fiziki şeyleri yapmak kolaydır, asıl olan kalpleri buluşturmaktır” diyen Bakan Yılmaz, Ataoğlu ve Coşkun ile birlikte Bingöl’e hizmet yapmaya çalıştıklarını kaydederek, “Bu dönem Bingöl’ün siyasetinde altın bir dönem olduğunu söylemek isterim. Bu süreci hep birlikte geçirdik. Hiçbir insan Bingöl’den daha büyük değildir. Esas olan Bingöl’dür. Vekillik geçici bir makamdır. Başbakanımızın dediği gibi; koltuklar insanları büyütmez, insanlar koltukları büyütür. Bir partiden aday adayı olmuşsanız, o partinin arkasından durmak lazım. Ben inanıyorum ki aday adaylarımız partilerinin yanındadırlar. Bingöl, AK Parti’yi büyütecek, AK Parti’de Bingöl’ü büyütecek. Bingöl Türkiye’nin rekor oyunu düşürmeyecek. 12 Haziran günü inşallah Bingöl’de sandıklar patlayacaktır. AK Parti kimsenin babasının malı değil, halkındır. Halk olduğu sürece kimse  AK Parti’nin sırtını yere eğdiremez” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız