Genç Haberleri

BİNDAP Bingöl’ün neferi olacak

Gençli İşadamları Genç’e yatırım için dönmeli. Müsait yapısı ile bile yatırıma hasret kalan Genç için dönüşler başlıyor gibi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.484 kez okunmuştur

BİNDAP Bingöl’ün neferi olacak
BİNDAP Bingöl’ün neferi olacak
mhp2

Gençli İşadamları Genç’e yatırım için dönmeli. Müsait yapısı ile bile yatırıma hasret kalan Genç için dönüşler başlıyor gibi. Yıllardır ekonomik sıkıntı çeken İlimizin ve İlçelerimizin yatırımlara hasret olduğunu vurgulayan Bingöl Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Platformu (BİNDAP) Başkanı Kemal Övün, Bingöl’ün ve özellikle yatırımlara son derece müsait yapısı olan Genç’in BİNDAP ile cazibe merkezi olacağını bildirdi.
Bingöl için birçok iş adamını bir çatı altında topladık diyen Övün: ‘‘İlimiz yıllardır işsizlik sorunu ile boğuşuyor. Bu kabul edilecek bir durum değildir. Biz BİNDAP olarak kanayan bu yaramıza merhem olabilme umuduyla bir araya toplandık ve çalışmalarımıza start verdik. Bingöl’ün neferi olmaya hazırız.’’

PROJELER ÜRETİP İŞ SAHASI YARATACAĞIZ
Övün, ‘‘Platformun açılmasıyla birlikte hazırladığımız bir projeyi Bakanlığa gönderdik ve onayını bekliyoruz. Çok ciddi bir proje hazırladık ve Bingöl için bir ilk teşkil ediyor. Bu projemiz ile Bingöl’de medikal ürünler üretmeyi düşünüyoruz. Bu projemiz sadece başlangıçtır. Bir çatı altında topladığımız birçok işadamı arkadaşlarımızla Bingöl’e ciddi yatırımlar hedefliyoruz. Öncelikle bu işadamı arkadaşlarımızla Kooperatif çatısı altında toplanarak bu şekilde ilimize gerekli olan iş sahasını sağlamayı düşünüyoruz. Ciddi bir iş sahası oluşturmak için üretime dayalı çalışmak lazım ve bizde bunun bilincinde olarak üretime dayalı çeşitli fabrikalar kuracağız. Bingöl’ün yerüstü ve yer altı zenginliklerinden faydalanarak bu projelerimizi hayata sokacağız. Bingöl ve özellikle Genç ovası gelişmeye ve yatırımlara çok müsait bir yapıda. Bu alanları tüm Bingöl halkının da desteği ile cazibe merkezi haline getireceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Sanayici ve işadamlarıyla birlikte sorunlara çözüm yolları geliştirmek, ülkenin ekonomik gücü içerisinde milli tasarrufların artırılması ve topluma yöneltilmesini teşvik etmek amacında olduklarını belirten Övün, “BİNDAP olarak özel ve resmi kurumlarla işbirliği içerisinde ortak bir gelecek vizyonuyla, üyeler arasında ciddi ve kalıcı yatırım ortaklıkları için kapılar açmayı hedefliyoruz. Hızla değişen iş dünyasının yeni değerlerini üyelerimize tanıtarak, ülkemizdeki ve dünyamızdaki değişim trendlerini takip edip, bunlara uygun fırsatlar sunmaya çalışacağız. Ayrıca, yeniçağın profiline uygun iş adamı olmak için çaba harcayanlara, eğitim seminerleri ve programlarına iştirak etme fırsatı sunuyoruz. Bu eğitim programları, kişisel yetenekleri keşfetme, özgüven ve girişimcilik duygularını pekiştirerek yeni ufuklara açılma cesareti veriyor” dedi.
‘İŞBİRLİĞİNİN ARTIRILMASINI AMAÇLIYORUZ’
Övün, “Toplum olarak demokratik ve planlı bir düzen içerisinde kalkınmayı, bilgi, emek ve sermayede fikir alışverişinde bulunmayı, sanayici ve işadamlarımızla birlikte sorunlara çözüm yolları geliştirmeyi, milli tasarrufların artırılması ve topluma yöneltilmesini teşvik etmeyi, eğitim ve kültür düzeyimizin gelişmesine katkı sağlamayı, globalleşen dünyada iç ve dış ticaretin gelişmesine katkıda bulunmayı misyonumuz olarak belirledik ve ülkemizin gelişmesi için yola çıktık. Bingöl Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Platformu olarak Bingöllü işadamları arasında ekonomik ilişkilerin teşvik edilmesi, işbirliğinin artırılmasını amaçlıyoruz. İlimiz ve bölgemizin, dolayısıyla ülkemizin kalkınmasında, iş adamlarımıza öncülük etmeyi, ortak çaba ve gücü organize etmeyi, bölgemiz insanının ve çevresinin gelişmesine katkıda bulunmayı, sorunlarına ortak olmayı, çözüm yolları üretmeyi ve yol göstermeyi amaç edindik. Bütün bunları gerçekleştirebilmek için ortak gücün, kolektif birlikteliğin oluşturulması ve yaygınlaştırılması yönünde faaliyetler yürüteceğiz.”

Ayrıca şehir, bölge ve ülke için yarar getirecek her türlü ekonomik, sosyal ve siyasal projenin oluşturulması ve geliştirilmesinde, aktif rol üstlenen bir kurum olmayı hedeflediklerini belirten Övün, “Bu sebeple şehrimizi ve insanımızı etkileyen, yöneten ve onlar adına karar veren her kişi ve kurumla ilişkiler geliştirmeyi ve sürdürmeyi arzu ediyoruz” Şeklinde konuştu.

Övün, BİNDAP bünyesinde seminerler, paneller, konferanslar, yurtiçi ve yurtdışı iş gezileri, üye tanışma-kaynaşma toplantı ve programları, sosyal-kültürel etkinlikler, sektörel toplantılar gibi çalışmalar yürüteceklerini kaydetti.
Öte yandan İşadamı M. Yaşar Devran`nın BİNDAP Bingöl Şube Başkanlığına seçildiğini bildiren Övün, Şubelerin de çoğalacağını söyledi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız