Genç Haberleri

Birinciyi yedek sorular belirledi

Gülderen Çalışanlar Derneği Genç Okuma Salonu’nun ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen İlköğretim ve Liseler arası bilgi yarışmasında kıran kırana geçen bir müc

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.349 kez okunmuştur

Birinciyi yedek sorular belirledi
Birinciyi yedek sorular belirledi
mhp2

Gülderen Çalışanlar Derneği Genç Okuma Salonu’nun ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen İlköğretim ve Liseler arası bilgi yarışmasında kıran kırana geçen bir mücadele yaşandı. Genç Lisesi yedek sorularda birinci olmayı başardı.

Geçtiğimiz hafta içi Perşembe günü saat 17:00’da Beşkardeşler Konferans Salonunda gerçekleşen Bilgi Yarışması Televizyon ekranlarındaki bilgi yarışmalarını aratmadı. Genç’ten 12 okulun katıldığı yarışmada 20 sorunun bitiminde eşitlik bozulmayınca yedek sorulara gidildi ve yedek soruların sonucunda Genç Lisesi birinci, Genç İmam Hatip Lisesi ikinci, Servi YİBO’da üçüncü oldu.

Programa; Genç Kaymakamı Muammer Köken, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, Genç Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener, Genç İlçe Müftüsü Naim Döner, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

4 jürinin gözlemlediği yarışmada, her okuldan iki kişi olmak üzere 24 öğrenci ter döktü. Program; İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Meal-i Şerifinin okunmasıyla devam etti.  Gülderen Çalışanlar Derneği Başkanı Ali Rıza Gengörü’nün konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener bir konuşma yaptı. Son olarak Bingöl Üniversitesi Araştırma Görevlisi Çetin Alataş’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra yarışmaya geçildi.

Genç Lisesi ve Genç İmam Hatip Lisesi 20 sorudan 17’sini doğru cevaplarken Yunus Emre, Mevlana İlköğretim okulları ve Servi YİBO da 20 sorudan 11’ini doğru cevapladılar. 20 sorunun bitiminde eşitlik bozulmayınca yedek sorulara geçildi ve servi YİBO yedek sorularda üçüncü olmayı başardı. Genç Lisesi ve Genç İmam Hatip Lisesi arasındaki eşitlik ise 4. Yedek soruda bozulabildi. Genç Lisesi 210 puanla yarışmanın birincisi olurken Genç İmam Hatip Lisesi ise 200 puanla ikinci oldu.

Yarışmada dereceye giren birinci ve ikinci okulların yarışmacılar Bilgisayar kazanırken üçüncü okulun yarışmacıları ise dijital fotoğraf makinesi kazandılar.


YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Hüseyin Selman SAĞLAR 21.04.2015 19:33
Hiç unutmam o günü.Genç lisesi adına ben ve sınıftan bir bayan arkadaş yarışmıştık.Yani o bahsedilen birinciler biziz.Hayatımın en güzel en renkli günüydü.Kıran kırana bir mücadele geçmişti.Hatta geriye düşmüştük.Ama sonunda Allah galibiyeti bize bahşetti.Ben o gün çok heyecanlıydım.O gün benim için çok özel çok unutulmaz bir gündü.Ömrümün sonuna kadarda öyle kalacak.
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız