Genç Haberleri

Borçlu Vatandaşlara Kolaylık Devam Ediyor

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik olarak yapılan yasal düzenlemenin, büyük ilgi gördüğünü söyleyerek, şu ana kadar belediyeye borç yapıl

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 738 kez okunmuştur

Borçlu Vatandaşlara Kolaylık Devam Ediyor
Borçlu Vatandaşlara Kolaylık Devam Ediyor
mhp2

Geçmiş dönemlere ait su, emlak, çevre temizlik vergisi ve kira borcu bulunan vatandaşların, borçlarını yapılandırmak için belediyeye akın ettiklerini kaydeden Atalay, gösterilen ilginin yoğun olması dolayısıyla mesai saatlerinde düzenlemeye gittiklerini bildirdi. Atalay, şu ana kadar belediyeye borç yapılandırması için 2 bin 700 kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi.

Vezneler hafta sonu hizmette
Vatandaşların, yapılandırma işlemlerini yaptırmak için artık hafta sonu hizmet alabileceklerini vurgulayan Atalay, "Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için hafta sonu ve öğle arasını da kapsayan yeni bir mesai düzenlemesi yaptık. Hafta sonları vatandaşlarımız saat 08.00 ile 17.00 arasında Bingöl Belediyesi veznelerinde hizmet almaya devam edecekler. Hafta içi 08.00 ile 17.00 arasında vatandaşlarımız tahsilat yapabilmektedir. Vatandaşlarımız istedikleri gün ve saatlerde ödemelerini yapabilirler" diye konuştu.

Yapılan yeni düzenlemeyle halkın yapılandırma taleplerine eksiksiz olarak cevap vermeyi arzu ettiklerini dile getiren Atalay, "Kimi vatandaşlarımızın hafta içi ödeme yapma gibi şansı olamayabiliyor. Bununla birlikte yoğun ilgiden dolayı işlemler bazen gecikebiliyor. Vatandaşımızı bu ve bunun gibi durumlarla karşılaştırmamak için mesai saatlerinde düzenleme yapmayı uygun gördük" dedi.

Borçlu Abonelere Çağrı
Başkan Atalay, 31 Aralık 2010 tarihi öncesine ait su, çevre temizlik vergisi, emlak ve kira borcu bulunan abonelere bir kez daha çağrıda bulundu. 6111 Sayılı Kanun`un, geçmişe yönelik borçların yapılandırılması noktasında çok önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Atalay, "Ana borca ait gecikme faizini siliyor, TÜFE ve ÜFE oranlarına göre yeni bir güncelleme yapıyoruz. Abonelerimiz borçlarını peşin veya 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte 36 aya varan süreler içerisinde ödeme imkanına kavuşabiliyor. Bugüne kadar hiç yapılmamış bir uygulamayla karşı karşıyayız. Biz de bu uygulamadan vatandaşlarımızı azami ölçüde faydalandırmanın mücadelesini veriyoruz. Vatandaşlarımız da konuya aynı hassasiyetle yaklaşsınlar istiyoruz" şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız