Genç Haberleri

Bürokrat sayımızı artırmamız lazım

AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Avukat Fahri Alimoğlu, üst düzey bürokratı en az olan vilayetlerin başında Bingöl ün geldiğini bununda kent ekonomisinin hak ettiği payı alamamasına neden olduğ

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 925 kez okunmuştur

Bürokrat sayımızı artırmamız lazım
Bürokrat sayımızı artırmamız lazım
mhp2

Aday adaylığı nedeniyle birkaç gündür Ankara’da bulunduğunu, burada gördüğü en büyük eksikliklerin başında Bingöllü bürokrat eksikliğinin olduğunu ifade eden Alimoğlu; “Şehrimizin en büyük yoksunluğunun bakanlıklardaki Bingöllü bürokrat eksikliği olduğunu bir kez daha görmüş durumdayım.

Üst düzey bürokratı en az olan vilayetlerin başında Bingöl gelmektedir. Türkiye bürokrasisinde bir elin parmakları kadar dahi olmayan bürokrat sayısı ile kentimizin kaynaklardan hak ettiği payı alması mümkün değildir. Sağlık Bakanlığı dışında nerdeyse hiçbir bakanlıkta önemsiz noktalarda dahi istihdam edilen Bingöllülerin olmaması aşmamız gereken en önemli problem olarak duruyor. Başka insanlar sorunlarını meclisteki milletvekillerine hiç uğramadan bakanlıklardaki hemşerileri vasıtası ile çözerken bizim vekillerin 15 yıldan beri sürekli meclisin en çok ziyaret edilen vekilleri olmasının tek nedeni de bürokrasideki eksikliğimizden başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki dönem mecliste Bingöl’ü temsil eden kim olursa olsun yapması gereken en önemli şey bürokrat sayısını arttırmak olduğunu vurgu yapan Alimoğlu; “Çünkü siyaset bütün işlerini ve düzenlemelerini bürokrasinin eli ile yapar. Bürokrasiye hakim olmayan bürokrasi tarafından desteklenmeyen hiçbir siyasi yeterince verimli olamaz. Bu yüzden eğer aday ve akabinde milletvekili olabilirsem ileride bana siyaseten rakip olur düşüncesi ve kaygısı taşımadan Ankara’daki her bakanlıkta etkili, yetkili ve stratejik noktalarda en az bir üst düzey Bingöllü bürokrat yerleştirmeye çalışacağımı açıkça beyan ve taahhüt ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız