Genç Haberleri

Çaytepe Belediyesi İMDAT dedi

Zor günler geçiren Çaytepe Belediye Başkanı Ali Akkuş, imdat çağrısında bulundu. Belediyenin zor günler geçirdiğini ve ekonomik çıkmaz içerisinde olduğunu belirten Başkan Akkuş, yetkililere seslendi v

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.970 kez okunmuştur

Çaytepe Belediyesi İMDAT dedi
Çaytepe Belediyesi İMDAT dedi
mhp2

Zor günler geçiren Çaytepe Belediye Başkanı Ali Akkuş, imdat çağrısında bulundu. Belediyenin zor günler geçirdiğini ve ekonomik çıkmaz içerisinde olduğunu belirten Başkan Akkuş, yetkililere seslendi ve belediyeyi bu durumdan kurtarmaları için acil çağrıda bulundu.

Çaytepe Belediyesi’nin sıkıntıları gün geçtikçe katlanıyor. Maddi imkânsızlıklar içinde boğuşan belediye için imdat çağrısında bulunan Başkan Ali Akkuş, Belediyenin nüfusunun bin 161’e düşmesi sebebiyle gelirlerinin yüzde 60 azaldığını ve işçilerin alacaklarını tahsil etmek için icra yoluna gitmesi belediyeyi zor durumda bıraktığını açıkladı.

BELEDİYENİN GÜCÜ YOK

Belediyedeki büyük sorunun giderilmesi için güçlerinin olmadığını ifade eden Başkan Akkuş, “2008 ve öncesi 2255 olan nüfusu 2009’ da 1030, 2010’ dada 1161’ e düşmesi sonucu İller Bankasından gelen pay % 60 civarında düştüğü için büyük maddi sıkıntılar içerisindeyiz.

Buna rağmen 5 km civarında yeni yol yapımı ve stabilize çalışması gerçekleştirdik. Araç parkımıza 2010 model bir kazıcı yükleyici kazandırdık. Beldemizdeki tüm birimlerin çeşme, ark ve havuzlarının yapımını ve tamiratını gerçekleştirdik. Ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirildi. Mezarlarımızın ihata duvarı ile korunmasını sağladık. İçme suyu projesinin İhalesinin yapılması için gerekli çalışmalar yapıldı ve İller Bankası tarafından İhalesi sonuçlandı. Yakın bir tarihte yer teslimi yapılıp çalışmalara başlanacak. Yine SODES kapsamında 1 Adet Çocuk Parkı projemiz kabul edildi. Önümüzdeki günlerde parkın yapılması için çalışmalara başlanacak” dedi.

ACİL ÇÖZÜM BEKLEMEKTEYİZ

“Tüm bunlara rağmen maddi sıkıntı yüzünden işçilerimizin maaşlarını ödeyememekte ve araçlarımıza yakıt alamamakla karşı karşıyadır” diyen Başkan Akkuş,  “İşçilerimiz alacaklarını alabilmek için İcra dairesine başvurduklarından Belediyemiz İcra olayı ile karşı karşıya gelmiş bulunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairelerine yaklaşık olarak 700.000,00 TL. borcumuz bulunmakta, İşçilerimizin de yaklaşık olarak 300.000,00 TL. civarında alacakları bulunmaktadır. 1161 kişiye göre gelen ödeneğin % 40’ ı İller Bankası tarafından kesilmektedir. Şu an gelen parayla Personellerin üçte birini bile karşılayamamaktayız. Sayın yetkililerimizden bu sorunumuzun acil olarak çözülmesini beklemekteyiz” diye konuştu.

İŞÇİLERİN 300 BİN LİRA ALACAĞI VAR

“Mart 2009 öncesi 2255 olan nüfusumuz, adrese dayalı nüfus sayımı sonucu önce 1039 şimdide 1161’ e düşmesiyle gelirlerimizde % 60 dolayında azalma olduğundan büyük sıkıntı çekmekteyiz” diye feryat edip yardım talebinde bulunan Başkan Akkuş, szölerini şu şekilde sürdürdü:  “Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairesine yaklaşık 700.000, TL. borcumuz bulunmaktadır. 1161 nüfusa göre gelen cari ödeneğin % 40’ı borçlara karşı kaynaktan kesilmektedir. İşçilerimiz yaklaşık 300.000,00 TL. alacakları bulunmaktadır. İller Bankasından gelen ödenek aylık ücretlerin üçte birini bile karşılayamamaktadır. İşçiler Belediyemizdeki alacaklarını alabilmek için İcra Dairesine başvurmuşlardır. Belediyemiz İcra takibine girmiş bulunmaktadır. Sayın yetkililerimizden sıkıntılarımızı acil olarak çözmelerini beklemekteyiz.”


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız