Genç Haberleri

Cumhuriyet Caddesi değil ralli pisti

Genç’in en işlek ve geniş caddesi olan Cumhuriyet Caddesi kazalara meydan okuyor. Cumhuriyet Caddesi’nde seyreden bazı araçlar hız sınırlarını aşarak caddeyi adeta ralli pisti gibi kullanı

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 736 kez okunmuştur

Cumhuriyet Caddesi değil ralli pisti
Cumhuriyet Caddesi değil ralli pisti

Genç’in en işlek ve geniş caddesi olan Cumhuriyet Caddesi kazalara meydan okuyor. Cumhuriyet Caddesi’nde seyreden bazı araçlar hız sınırlarını aşarak caddeyi adeta ralli pisti gibi kullanıyor. Okul önlerinde kasislerin olmayışı da işin tuzu biberi.

Genç’in tek ana caddesi olan ve araç trafiğinin en yoğun olduğu Cumhuriyet Caddesi, yetersiz güvenlik önlemleri ve olmayan işaret levhaları yüzünden trafik kazalarına meydan okuyor. Sürücüler günün her vaktinde şehir içinde olduğu halde şehirlerarasıymış gibi hızlı kullanıyor. Şehir içinde hız sınırlarını asan sürücüler yoldan geçen çocuklar ve yaşlı insanlar için olum tehlikesini kaçınılmaz kılıyor. Gazetemize açıklamalarda bulunan vatandaşlar güvenlik amaçlı trafik işaret ve levhalarının, ışıklı uyarıcı işaretlerin daha sıklaştırılmasını ve trafik görevlilerinin hız sınırlarının asan sürücülere ceza kesmesini istedi. Vatandaşlar: “Şehrin ortasından geçen bir cadde olduğu için sürücülerin daha yavaş seyretmeleri gerekirken, çok hızlı seyrediyorlar. Bazen karşıdan karşıya geçmek için zorlanıyoruz. Bu durum yaşlılar ve çocuklar için daha da tehlikeli. Özellikle uzun ve geniş olan araçların geçişi korku yaratıyor. Bunun için trafik görevlilerinin olaya el atmalarını istiyoruz. Gerekirse hızlı gidenlere ceza kesilsin. Zamanında bu cadde de meydana gelen tüm kazalar hep aşırı hızdan kaynaklandı. Bunun için gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz.”

KASİS SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

Genç’teki okulların çoğunun önünde araçların hızını kesen kasislerin olmayışı tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Son günlerde artan trafik kazaları, kasis sorununa bir an önce çözüm gelmesini şart kıldı.

Genç’teki okulların çoğunun önünde araçların hızını kesen kasislerin olmayışı tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Duyarlı veliler, ilgili yetkililerin derhal soruna bir çözüm bulunması konusunda çalışma başlatması gerektiğini vurguladı.
Yaklaşık bir ay önce Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan okulların önünde hız kesici kasislerin bulunmayışına değinmiştik ve yetkililerden bu konu hakkında bir çözüm istemiştik. Fakat aradan bir ay geçmesine rağmen hiçbir çalışma yapılmadı. Öğrenciler hala ölüm ile burun buruna.
Yüzlerce öğrencinin her gün geçtiği ve bazen sürücülerin aşırı hız yaptığı Cumhuriyet Caddesi üzerinde hiçbir kasis yok. Yeniden düzenlenen yolda hiçbir şekilde düşünülmeyen kasisler, yol yapımı gerçekleştirilemeden önce de yoktu. Her gün binden fazla öğrencinin geçtiği bu yollara ivedi bir şekilde kasis ya da hız önleyici önlemler alınmasını isteyen öğrenci velileri, birilerinin canı yanmadan sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladılar.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız