Genç Haberleri

Demirtaş: “Desteğinize ve duanıza talibiz”

BDP, ilk seçim mitingini Bingöl’de yaptı. Burada yaptığı konuşmasında AK Parti’ye ağır eleştirilerde bulunan Demirtaş, makarnacı politikalara boyun eğmeyeceklerinin altını çizdi. Bundan so

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.340 kez okunmuştur

Demirtaş: “Desteğinize ve duanıza talibiz”
Demirtaş: “Desteğinize ve duanıza talibiz”
mhp2

BDP, ilk seçim mitingini Bingöl’de yaptı. Burada yaptığı konuşmasında AK Parti’ye ağır eleştirilerde bulunan Demirtaş, makarnacı politikalara boyun eğmeyeceklerinin altını çizdi. Bundan sonraki seçimlerde 3 aday göstereceklerini vurgulayan Demirtaş: “İnşallah 12 Haziran da bunun en net ve ilk büyük sonucunu alacağız.”

12 Haziran 2011’de yapılacak milletvekili genel seçimi için adayların açıklanmasının ardından Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Van Bağımsız Milletvekili Adayı Aysel Tuğluk ve Muş Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Sakık ile birlikte ilk seçim mitingini Bingöl’de gerçekleştirdi.

Büyük bir kalabalık tarafından Genç İlçesi’nde karşılanan Demirtaş ve beraberindekiler, Bingöl’de yağmura rağmen Genç Caddesi güzergâhındaki parti binası önünde toplanan vatandaşlara seslendi.

Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. İdris Baluken’i tanıtan Demirtaş, Bingöl’de bundan sonraki seçimlerde artık 3 aday göstereceklerini söyledi.

Konuşmasında Bingöl’e milletvekili adayı değil, milletvekili getirdiğini söyleyen Demirtaş, 3 milletvekili aday adayı arasında bir milletvekili adayını belirlemenin kendileri için büyük bir zulüm olduğunu ifade etti ve şimdilik Bingöl’de 1 aday göstereceklerini kaydetti.

Demirtaş: “Ama bu seçim, Bingöl’de bir aday gösterdiğimiz son seçim olacak, bunun da sözünü veriyorum. Bu kadar sindirme politikaları altında, direnen Bingöl halkını temsil etmek bu kadar kolay bir iş değildir. Bu halkı temsil etmek büyük bir onurdur. Aynı zamanda büyük bir sorumluluk, büyük bir yüktür. Arkadaşlarımızın bu yükü kaldıracaklarından zere kadar bir şüphe duymuyoruz. Bingöl artık kendi karanlık tarihini gömmüştür. Bingöl artık ayaktadır. Biz Bingöl’e söz verdik. ‘Bu baskılara karşı direneceğiz’ dedik, dimdik ayağa kalkacağız dedik. Yıllardır sizlerle birlikte bunun mücadelesini sürdürüyoruz. Siz, ‘Bingöl’le daha fazla ilgilenin dediniz’ biz de, ‘Bizim için emirdir’ dedik. O gün bugündür Bingöl ayağa kalksın diye partimizin eş başkanlarından, il, ilçe yöneticilerine kadar canla başla çalışıyoruz, çabalıyoruz. Şimdi hep birlikte 12 Haziran seçimlerine sizin verdiğiniz emirle, sizin verdiğiniz talimatla hazırlanıyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk seçim bürosu Bingöl’de açıldı

Türkiye genelinde ilk seçim bürosunun açılışını Bingöl’de gerçekleştireceklerini hatırlatan Demirtaş, “Bugün bir ilki gerçekleştiriyoruz. Şuan Türkiye’de ilk seçim bürosunun açılışını Bingöl’de yapıyoruz. Bu seçim bürosu, ilk bağımsız adayın seçim bürosu olacak. Bırakalım diğerleri neyle uğraşıyorsa uğraşsın, ne yapıyorlarsa yapsınlar. Bizim halka borcumuz var, o yüzden acelemiz var, bugünden itibaren seçim çalışmasını başlatıyoruz” diye konuştu.

“Kirli ve rant tezgahlarını dağıtacağız”

Demirtaş: “Halka söz verdik. Buradaki bütün kirli tezgahları, rant tezgahlarını dağıtacağız dedik. Bunlara teslim olmayacağız. Bunların satın alma, makarnacı politikalarına boyun eğmeyeceğiz. Bu meydanlarda sizlere bunların sözünü vere vere yürüyoruz. Ve inşallah 12 Haziran’da bunun en net ve ilk büyük sonucunu alacağız. Ama bu bir başlangıç olacak. Burada Bingöl halkına bir kez daha söz veriyoruz. Bu, Bingöl’de bir milletvekili adayı gösterdiğimiz son seçimimiz olacak. Biz Bingöl halkının oylarının tamamına da, dualarına da, desteğine talibiz, bunu da alacağız” ifadelerini kullandı.

“Arkamızda karanlık güç yok”

Konuşmasında AK parti’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Demirtaş: “Bizim arkamızda böyle AKP’nin arkasına almaya çalıştığı gibi karanlık güçlerde yok, medya da yok, patronlarda yok. Buda bizim başarımız için yeterlidir, bunun için bu saatten itibaren gece gündüz demeden, köy köy, mahalle mahalle, ev ev çalışmamızı sürdüreceğiz. Biz sadece bir milletvekili çıkarmak için çalışmıyoruz. Biz artık Bingöl’de halkın iradesi hâkimdir, artık burada diğerlerin tabelasının geçersizdir demek için bu seçime giriyoruz. Hepinizden ayrı ayrı özel bir ricam var. Bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olursanız olun. Bu seçimde el ele verip İdris Baluken’in etrafında yer alın. Sadece bir milletvekili değil, özgür iradenizi ilan edin diyoruz” dedi.

“Halkıma hizmeti öncelikli görev olarak gördüm”

Toplanan kalabalığa seslenen Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. İdris Baluken ise şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz seçim süreci içersinde en iyisini yapmaya çalışacağız. Hayatımda halkıma hizmeti önüme koyulmuş birisiyim. Bunu için vaat ediyoruz. Yemin ediyoruz seçim zamanıyla seçim süreciyle sınırlı değildir. Bundan sonra halkımızla beraber olacağız ve bu sadece seçim süreciyle kalmayacak. Her zaman sizlerle beraber olacağım. Bize verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Tüm Bingöl halkı beni tanır. Halkıma hizmeti öncelikli görev olarak gördüm. Bu dünde böyleydi bu günden sonrada böyle olacak”

Demirtaş, barış annesiyle seçim bürosunu açtı

BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, yapılan konuşmaların ardından Genç Caddesi güzergâhında bulunan seçim bürosu açılışını Barış Annesi ile birlikte yaptı.

Seçim bürosunun açılışından bir gazetecinin “diğer partilerin aday listelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Diğer partilerin adaylarını değerlendirmek doğru olmaz” yanıtını veren Demirtaş: Bingöl’de bundan sonraki seçimlerde 3 aday göstereceklerini hatırlattı ve bu seçimde Bingöl’de 2 milletvekili çıkarma potansiyeline sahip olduklarını ve Bingöl’de oy rekoru kıracaklarını kaydetti.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız