Genç Haberleri

Devlet Hastanesine TOKİ engeli

Genç Devlet Hastanesinin proje eksikliklerinden dolayı ek binaların yapımı için yaklaşık iki aydır Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) revize projenin onay

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.321 kez okunmuştur

Devlet Hastanesine TOKİ engeli
Devlet Hastanesine TOKİ engeli
mhp2

Genç Devlet Hastanesinin proje eksikliklerinden dolayı ek binaların yapımı için yaklaşık iki aydır Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) revize projenin onayı bekleniliyor.

Eksiklikleriyle sürekli gündeme getirdiğimiz Genç Devlet Hastanesinin eksikleri giderildi derken, şimdi de giderilen eksikliklerin revize projesinin yaklaşık 2 aydır onay beklemesi Gençlilerin tepkisine neden oldu.

İlçemizde yapılan çok sayıda kurum hep eksikleriyle anıldı. Göz ardı edilen ilçede, yapılan kurumların çoğu rayına oturmadı. Şimdi yeni yapılan devlet hastanesi binasının eksiklikleri giderildi giderilmesine fakat giderilen eksikliklerin revize projesi bu sefer de TOKİ engeline takıldı.  

2010 yılının Mart ayında yapımına başlanılan 50 yataklı ve 10 lojmanlı Genç Devlet Hastanesi Projesi’nde, çok sayıda hastası olmasına rağmen Diyaliz Merkezi Ünitesi, Yoğun Bakım Ünitesi, Doğumhane, Diş Polikliniği ve Yeni Doğan Ünitesi bulunmuyordu. Daha önce yapılan ancak çok az bir zaman kullanılmasına rağmen depremde ağır hasar raporu verilip atıl duruma bırakılan eksiklerle dolu eski hastane binasını aratmayan bir bina daha yapılıyordu. Yapımı devam eden Genç Devlet Hastanesi binası projesinde, Bingöl’deki en çok diyaliz hastası Genç’te olmasına rağmen diyaliz ünitesi bulunmuyordu. Bu denli eksiklerin olduğu bir hastanenin Genç’te hangi akılla yapıldığı tartışıla dururken konuyu sürekli gündemde tutmaya çalıştık ve eksiklikler giderilerek projeye eklendi. Eksikliklerin giderilmesi bütün İlçe halkını sevindirdi ama eksikliklerin giderildiği projenin revizesi yaklaşık 2 aydır hala TOKİ tarafından onay bekliyor.

ARAP SAÇINA DÖNDÜ

Önce yer konusundan dolayı gündeme oturan ve daha sonra eksiklikleriyle Gençlilerin tepkisine neden olan Genç Devlet Hastanesi bu seferde giderilen eksikliklerin TOKİ tarafından onayı bekletilmesi Gençlileri çileden çıkardı. Yaklaşan seçimler öncesi bitirilmesi planlanan Devlet Hastanesi, bir sonraki seçime ancak yetişeceği görünüyor. Yapımına başlandığı günden itibaren çeşitli spekülasyonlara açık olan Genç Devlet Hastanesi, bu seferde siyasilerin boş vermişliğinin kurbanı mı oldu? Vatandaşlar, AK Parti’nin 8 buçuk yıllık iktidarlığı döneminde bir hastane ve bir yol yapamadığının altını çizerek, Genç halkının verdiği oyların karşılığının bu olmadığını belirtiyorlar.

BAKAN YILMAZ: PROJENİN ONAY AŞAMASINI HIZLANDIRACAĞIZ

Geçtiğimiz hafta AK Parti’nin Genç Mitingi münasebetiyle Genç’e gelen Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, hastane binasını ziyaret ederek çeşitli tespitlerde bulundu. Hastane binasının yapımı konusunda yetkililerden bilgi alan ve Genç Devlet Hastanesi revize projesinin TOKİ onayına takıldığını ilk kez öğrenen Bakan Yılmaz, projenin onay aşamasının hızlandırılması için hemen çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Yılmaz, ‘‘Genç Devlet Hastanesi revize projesinin onay aşamasının hız kazanması için gerekli mercilerle hemen irtibata geçeceğiz. Hastane yapımının hız kazanması için çalışmalarımızı bugün itibariyle başlatacağız.’’ Dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız