Genç Haberleri

Devlet Hastanesine TOKİ onayı nihayet!

Geçtiğimiz günlerde yayımladığımız "Devlet Hastanesine TOKİ Engeli" adlı haberin akabinde Devlet Bakanı Cevdet Yılmazın girişimleri sonucunda TOKİden nihayet onay geldi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.311 kez okunmuştur

Devlet Hastanesine TOKİ onayı nihayet!
Devlet Hastanesine TOKİ onayı nihayet!
mhp2

Bakan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bingöl’ün sağlık alanında yüzde 300 oranında bir gelişme kaydettiğini belirterek, Karlıova ve Solhan’a 50 yatak kapasiteli hastanelerin hizmete girdiğini, Adaklı ve Genç devlet hastanesi inşaatlarının devam ettiğini söyledi.

Bakan Yılmaz, Bingöl’ün sağlık alanındaki gelişmeleri şöyle sıraladı:

``Bingöl’de sağlık alanında 2001 yılından günümüze kadar uzman ve pratisyen doktor sayısı açısından yüzde 300 oranında bir artış olmuş. Diğer taraftan Karlıova’da 50 yataklı bir hastane yapmışız, hizmete açmışsız. Solhan İlçesi’nde 50 yataklı bir hastane bitmiş, hizmete almışız. Genç ilçemizde 50 yataklı hastanemizin inşaatı devam ediyor. Onun proje değişikliği nedeniyle bir sıkıntı vardı. Burada bir müjde vereyim; Proje değişikliği TOKİ’ye takılmıştı onu da takip ettik bugün itibariyle önü açılmış, proje değişikliği onaylanmış durumda. İnşaat çalışmaları bugün itibariyle başladı, hızlı bir şekilde tamamlanacak inşallah. Adaklı ilçemizde 25 yataklı hastanenin temeli atılmış, Kiğı ilçemizde de hastane yenileme çalışmaları yönünde çalışma başlattık. Merkezde 200 yataklı yeni hastanemizin temelini attık çalışmalar devam ediyor. Doğum hastanemizi yeni modern bir binaya taşıdık onun yerinede çok modern bir ağız ve diş sağlığı merkezi, Yeşilyurt Mahallemiz için Aile Sağlığı Merkezi ve Müdürlük binası yapacağız. İhale aşamasına gelen bu projenin tamamlanmasıyla birlikte sağlık alanında Bingöl daha güzel bir yere gelmiş olacak.``


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız