Genç Haberleri

DOĞALGAZA NÜFUS ŞARTI

Genç ilçesinde yıllardır süren doğalgaz Genç’e gelecek mi gelmeyecek mi tartışmaları devam ederken ilçeye doğalgaz gelmesi için başlatılacak çalışmalar için ilçenin merkez nüfusunun 20 bin ve üzeri olması şartı gerekiyor.

1 Ekim 2018 Saat: 10:46
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.623 kez okunmuştur

DOĞALGAZA NÜFUS ŞARTI
DOĞALGAZA NÜFUS ŞARTI

Genç ilçesinde yıllardır süregelen doğalgaz meselesi yine alevlendi.  Bingöl’ün büyük bir bölümünde bu yıl itibariyle kullanılacak olan doğalgazın Genç ilçesine de gelmesi için büyük bir talep doğmuş durumda. Daha önceki dönemlerde doğalgaz için başlatılan girişimlerden herhangi bir sonuç alınamazken Gençli vatandaşlar ilçeye artık doğalgazın gelmesini istiyor. İktidar partisi yöneticilerinin vaatleri arasında da yer alan Genç’ e doğalgazın getirilmesi mevzusunda yeni bir gelişme yaşandı.

EPDK NÜFUS ŞARTI İSTİYOR

Edinilen bilgilere göre Genç belediyesi doğal konusunda Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’na (EPDK) başvuruda bulundu. EPDK ise doğalgazın ilçeye getirilmesi için başlatılacak çalışmalar için Genç İlçe merkez nüfusunun 20 bin ve üzeri şartını istediği öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde Genç Belediyesi tarafından ilçe sakinlerine yapılan duyuruda son dönemlerde bazı vatandaşların ikametgahlarını ilçe merkezinden köylere aldıkları bildirilerek bu durumun ilçeye doğalgazın getirilmesi çalışmalarının daha da uzamasına nene olacağı vurgulandı. Belediyenin duyurusunda vatandaşlardan bu konuda duyarlılık istenerek ikametgahlarını ilçe merkezine almalarının doğalgaz çalışmaları için istenen şartların yerine getirilmesinin önemine dikkat çekildi.

Açıklanan 2018 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre Genç ilçesinin merkez nüfusu 19 bin 669, köylerle birlikte toplam nüfus ise 33 bin 613 kişi olarak belirlendi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız