Genç Haberleri

Eğin, Bakan Yılmaz’a yüklendi

Büyük Birlik Parti (BBP) Bingöl 1.sıra Milletvekili adayı Cemal Eğin, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’ın köy ziyaretlerine giderken yanında Portakal renkli çizme taşıdığını iddia ederek, ‘R

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.304 kez okunmuştur

Eğin, Bakan Yılmaz’a yüklendi
Eğin, Bakan Yılmaz’a yüklendi
mhp2

Büyük Birlik Parti (BBP) Bingöl 1.sıra Milletvekili adayı Cemal Eğin, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’ın köy ziyaretlerine giderken yanında Portakal renkli çizme taşıdığını iddia ederek, ‘‘Bakan Yılmaz’dan o çizmelerden diğer partilerin adaylarına da hediye etmesini istiyoruz.’’ Dedi.

BBP Bingöl 1.sıra Milletvekili adayı Eğin, Geçtiğimiz günlerde Bingöl’deki mevcut partilerin İl Başkanlarını ve adaylarını bir araya toplayıp, sükûnet ve birlik çağrısında bulunma davetine BBP, CHP, DSP ve DP İl Başkanları ve Milletvekili adayları katıldı. Toplantı boyunca birlik ve beraberlik mesajları veren Eğin, AK Parti adaylarının davete icabet etmemelerinin kendisini üzdüğünü söyledi.

Gecede konuşan Eğin, ‘‘Duyduklarımıza göre Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, köy ziyaretleri esnasında arabasının bagajında portakal renkli çizme taşıyor. 8 buçuk iktidarlıkları döneminde yapmadıkları yolları çizmelerle aşıp oy istiyorlar. Onların yapmadıkları yollardan bizde geçiyoruz ve vatandaşlardan biz de oy istiyoruz. Devlet Bakanı Yılmaz’dan bize o çizmelerden birer çift hediye etmesini istiyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

AK Parti’nin Bingöl’e yaptığı hizmetlerin yokluğuna değinen Eğin, ‘‘Bakan Yılmaz, köylere giderek gayri safi milli hâsıladan bahsediyor. Aynı köylere biz gittiğimizde vatandaşlar gayri safi milli hâsılanın ne olduğunu bizlere soruyor. Devlet Bakanı Yılmaz bu gece aramızda olsaydı onunla gayri safi milli hâsılayı tartışırdık ama ne yazık ki birlik çağrısı yaptığımız bu toplantıya katılmadı. Köylülerimizin anlamadığı dilden konuşarak, onlara hizmet ediyoruz düşüncesini dayatması yanlıştır. Çizme giyerek gittikleri köylere yol yapsalardı bugün gayri safi milli hâsılayı konuşacaklarına bu köye yol yaptık diyebileceklerdi.’’ Şeklinde konuştu.

Eğin daha sonra konuşmasına şöyle devam etti:”Bugün burada ev sahibi yok. Partilerimizin ortak tutumu var. Gönül isterdi ki tüm partiler katılımı olsun. Davetimizi yaptığımızda ayrıca telefon açıp teyit ettirmiştik. Ama katılmamayı tercih ettiler. Böyle bir faaliyetle prim yapmayı hedeflemedik. Amacımız seçimlere bir ay gibi kısa bir süre kala Bingöl’ün huzur ve sükûnet içerisinde bir seçim süreci geçirmesidir. Bu çağrıyla seçim sürecini kırmadan, incitmeden birlik ve beraberlik içinde yürütmek istedik. Bugün Bingöl’ün geleceği ve huzuru için buraya gelen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.’’

Yapılan toplantının Bingöl’ün huzuru ve barışı için olumlu bir davranış olduğunu belirten CHP Milletvekili adayı Zeki Korkutata,”Bu toplantıyı tertipleyen arkadaşlarımı kutluyorum. Bu toplantı Bingöl’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Bugün tüm partilerin burada olmasını isterdik. Bingöl’de olan diyalog eksikliğini bir nevi gidermiş olurduk” diyen Korkutata, seçimlerin huzur içinde geçmesini temenni etti.

Demokrat Parti Milletvekili Adayı Abdullah Oğuzhan,”Bizler cenazelerimizde birlik oluruz. Ve cenazemizi beraber kaldırır acılarımızı berber paylaşırız. İşte bugünlerde birlik olmamız gerekir. Yolumuz ayrı olabilir ama bu yolda kardeşlik ve birlik olmak şarttır” şeklinde konuştu.

Demokratik Sol Parti Milletvekili Adayı Faruk Aydın, toplantıyı tertip eden Eğin’e teşekkür ederek,”Bu seçimin hayırlı bir şekilde geçmesini temenni ediyorum.”        

Yapılan toplantını Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken siyasi parti temsilcileri ve adayları toplantı sonunda ortak bir bildiri yayımladılar. Parti temsilcileri ve adayları seçimin Bingöl’e hayırlı geçmesi adına sükûnet çağrısında bulunarak, şiddetten, kirli propagandadan uzak bir seçim sürecinin geçmesini temenni ettiler.

Toplantı sonunda Siyasi Parti adayları ve temsilcileri el ele vererek birlik ve kardeşlik fotoğrafı çektirdiler. 


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız