Genç Haberleri

EL EMEĞİ ÜRÜNLER SERGİDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Genç ilçesinde çamura şekil veren kadınlar, el emeği göz nuru ürünlerini görücüye çıkardı.

31 Ekim 2018 Saat: 16:16
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 617 kez okunmuştur

EL EMEĞİ ÜRÜNLER SERGİDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
EL EMEĞİ ÜRÜNLER SERGİDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Genç ilçesinde belediye tarafından hazırlanan Sodes destekli ‘Hünerli Eller İş Başında' projesinde 16 kadın, kursta öğrendiklerini sergi açarak hem ürünlerini tanıttı hem de satışa çıkardı.

Genç Belediyesi Taziye evi bahçesinde gerçekleşen sergi açılışını Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, Genç Belediye Başkanı Mehmet Hadi Topraktan, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Yaklaşık 16 kadının projeden faydalandığını belirten Genç Belediye Başkanı Topraktan, “Bu proje, bizim kültürümüzle yakından ilgisi olduğu için bunu tercih ettik. Yaklaşık 3 aydır bu proje faaliyete girdi. 16 civarında sadece bayan kursiyerimiz var. Kursumuz yalnızca bayanlara yönelik değil, erkeklere hitap ediyordu. Ama sadece bayanların ilgisi daha fazlaydı. Bayanlarımız, hem kendilerinin geleceği açısından hem bilgi, becerilerini geliştirme açısından hem de hayatını kazanma açısından bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendiler. Ürünlerini görücüye çıkaran kursiyerler, burada yaptıklarını satışlardan kazanç elde edecek ve ilçede bunun pazarını oluşturacaklar” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız