Genç Haberleri

Engelliler için yola çıktılar

Merkezi Eskişehir’de bulunan Tüm Engelliler ve Kimsesizler Derneği gönüllü çalışanlarından Emir Demirdöven ile Tuba Taşgın, engelliler ve kimsesizlerin tespiti ve yardım için Türkiye genelinde a

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.370 kez okunmuştur

Engelliler için yola çıktılar
Engelliler için yola çıktılar
mhp2

Merkezi Eskişehir’de bulunan Tüm Engelliler ve Kimsesizler Derneği gönüllü çalışanlarından Emir Demirdöven ile Tuba Taşgın, engelliler ve kimsesizlerin tespiti ve yardım için Türkiye genelinde ayak basmadık yer bırakmamak için yola çıktılar.

Gittikleri her il ve ilçede engelliler ve kimsesizler için yardım toplayan gönüllü çalışanlar aynı zamanda bu yerlerde engelli ve yardıma muhtaç insanların tespitinde bulunuyorlar. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaklaşık 15 ille birlikte bu illerin ilçelerini ve beldelerini ziyaret eden gönüllü çalışanlar, Bingöl’de de engelliler için yardım kampanyası sürdürdüler. Bingöl ve Genç’te esnafları ziyaret eden gönüllü çalışanlar, engelliler için hep yardım talebinde hem de engelli ve kimsesiz kişiler tespitinde bulundular.

Gönüllü çalışanlar: ‘‘Engelli arkadaşlarımızın yüzde 60’ına yakını kırsal kesimde yaşıyor ve haklarında çıkan kanunlardan nasıl faydalanacaklarını bilmeden yaşayan insanlarımızdır. Kanunları takip etmeyi bırakın farklı çevrelerde engelli çocuğundan ya da yakınından bile bahsetmek istemezler. Çünkü bunu bir ayıp, eksiklik veya küçük görülme olarak algılarlar. Biz bunun önüne geçmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tespit ettiğimiz engelli vatandaşlarımıza hakları konusunda bilgi veriyoruz ve yine bu engelli vatandaşlarımız için yardım topluyoruz. Engelliler için çalışan insanlara duyarsız davrananlara ‘Engel SİZ sizsiniz’ diyoruz. Çünkü bugün için bir engelli yakınınız olmayabilir ama Allah korusun bir saat, bir hafta hatta bir ay, bir sene sonra ne olacağımızı garantisini veremeyiz. O zaman bu gibi insanlara engel ‘SİZ’ olmayınız diyoruz.’’ İfadelerini kullandılar.

Bağışlar için Tüm Engelliler ve Kimsesizler Derneği hesap numarası: Tr82 0013 4000 0046 3650 3000 0


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız