Genç Haberleri

GENÇ-DER’den Altın Ödüllü Siyer Sınavı

Genç-Der (Genç Eğitim Kültür Sosyal Dayanışma Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdullah Tasalı, Altın Ödüllü Siyer Sınavı’nın yapılacağını bildirdi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.603 kez okunmuştur

GENÇ-DER’den Altın Ödüllü Siyer Sınavı
GENÇ-DER’den Altın Ödüllü Siyer Sınavı
mhp2

İlköğretim Okullarını gezip sınav hakkında bilgi veren Tasalı: “İlköğretim Okulu 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik olacak Altın Ödüllü Siyer Sınavı, Âlemlere Rahmet Hz. Muhammed (sav)”in Kutlu doğumu münasebetiyle, Yeni nesil çocuklarımıza, peygamber sevgisini, dostluğunu, kişiliğini, vefasını, yüce ahlakını, ümmetine karşı şefkat ve merhametini, O eşsiz numune insanın hayatını tanımalarını, okuyup anlamalarını ve örnek alınmasını sağlamak amacı ile;“ Kutlu Doğum Etkinlikleri “çerçevesinde  17/04/2011 tarihinde düzenlenecektir.

Sınav için başvurular 11/03/2011 ile 31/03/2011 tarihleri arasında, Öğrenci veya velilerinin Derneğimize bizzat gelerek başvuru formlarını doldurarak, yapmaları gerekmektedir. Sınav, çoktan seçmeli test usulü yapılacak, sınav soruları Eğitimci Yazar A.kadir TURAN Hocamızın 2 ciltten oluşan “Peygamberimi Tanıyorum” isimli kitabından 100 soru sorulacaktır. Öğrenciler bu kitabı sınava kayıt ve başvurusu yaparken Genç-Der’den 5 TL. Vererek temin edebilecekler. Sınavda başarılı olacak ilk 3 öğrenciye; tam, yarım ve çeyrek altın ödül, ilk ona girecek öğrencilere de çeşitli hediyeler verilecektir.

Sınav sonuçları derneğimizin 30/04/2011 tarihinde yapacağı “Açık Hava Kutlu Doğum Mevlid” inde açıklanacak Ve aynı gün içinde ödüller verilecektir.

Sınav 17/04/2011 tarihinde Saat 10 da başlayacak, saat 12 de sona erecektir. Yaklaşık 2 saat sürecek olan “Altın Ödüllü Siyer Sınavı” İlçe merkezinde bulunan Yunus Emre İlköğretim Okulunda yapılacaktır.’’

“ GENÇ-DER” Başkanı Hamdullah Tasalı yaptığı açıklamada ayrıca:”Kurulduğumuz 2009 yılından bu güne kadar yapmış olduğumuz tüm etkinliklerde bizleri yalınız bırakmayan dost ve gönüldeşlerimize, üyelerimizi, Hayırsever Genç’li hemşerilerimizi ve   esnaflarımızı; Peygamber sevgisini gönüllere ekmek için yapacağımız bu etkinliğe katkıda bulunmalarını, destek vermelerini, bekliyoruz.

Bu etkinliğe sponsor ve destek olmak için:534 670 05 05-426 411 2072 numaralı telefonları arayarak ve derneğimize bizzat gelerek katılabilirsiniz.’’


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız