Genç Haberleri

Genç Devlette neler oluyor?

Bir yılda 6 Başhekim değiştiren Genç Devlet Hastanesi’nde bir istifa da geçtiğimiz günlerde yaşandı. Son olarak Başhekimlik görevine getirilen ve uzun süre kalması düşünülen Başhekim Uzman Dr. İ

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.253 kez okunmuştur

Genç Devlette neler oluyor?
Genç Devlette neler oluyor?

Bir yılda 6 Başhekim değiştiren Genç Devlet Hastanesi’nde bir istifa da geçtiğimiz günlerde yaşandı. Son olarak Başhekimlik görevine getirilen ve uzun süre kalması düşünülen Başhekim Uzman Dr. İsa Altın da görevden ayrılanlar kervanına katıldı.

Genç’te son bir yıl içerisinde altı Başhekim değiştiren Genç Devlet Hastanesi, yönetimdeki dikiş tutmayan haliyle ‘pes artık’ dedirtti.

Genç’te 2010 yılı içinde Aile Hekimi Uzman Dr. Oğuz Doğan, Dr. Fatih Omurca, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özge Ballı, Dr. Kasım Erdem, Dâhiliye Uzmanı Dr. Mahmut Kaya’dan sonra son olarak yine Dâhiliye Uzmanı Dr. İsa Altın Genç Devlet Hastanesi Başhekimliğine getirilmişti.

Metruk bir yapı içinde vatandaşlara hizmet veren Genç Devlet Hastanesi, bu sefer de son bir yıldır çözülemeyen Başhekim sorunuyla vatandaşların tepkisine neden oldu.

Sağlık alanındaki eksikliklerin bir türlü giderilmediği Genç İlçesinde bir yıldır Başhekim krizi yaşanıyor. Uzman Doktor eksiklikleri ve inşaatı devam eden yeni Devlet Hastanesinin bir türlü tamamlanamamasına tepkili olan vatandaşlar bu sefer de Başhekim sorununa sitem etti.

Yaklaşık 2 ay önce yayımladığımız `Bir yılda 6 Başhekim` başlıklı haberin akabinde eleştirilmiştik fakat yine aynı tablo ile karşı karşıya olmamız yazdığımız haber ile ne denli haklı olduğumuz gözler önünde.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız