Genç Haberleri

GENÇ’E 30 İŞKUR ELEMANI ALINACAK

Bingöl İşkur Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda Genç Milli Eğitim Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 30 kişinin alınacağı öğrenildi. Başvurular 10-14 Eylül tarihleri arasında yapılacak ve alınacak kişiler Genç Sosyal Yar

10 Eylül 2018 Saat: 12:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.487 kez okunmuştur

GENÇ’E 30 İŞKUR ELEMANI ALINACAK
GENÇ’E 30 İŞKUR ELEMANI ALINACAK

 Konuyla alakalı olarak Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:”  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde İl Müdürlüğümüz ile Bingöl Merkez ve bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 350 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım ve onarım ile temizlik personeli alımı konusunda Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları alınacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir:

 KATILIMCI ŞARTLARI      :

  1. 18 yaş ve  üstü Kadın ve 35 yaş ve üstü Erkek katılımcılar,
  2. Okuryazar ve  üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler,
  3. Askerlik ile ilişkisi olmayan,

       Diğer Şartlar

  1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak

 

  1. Emekli ve malul aylığı almamak

 

  1. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç)

 

  1. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lara Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

 

  1. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

 

  1. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

  Katılımcı Seçme Yöntemi: Liste Usulü(Bingöl Valiliğine ve İlçe Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfına kayıtlılar olanlar arasından liste usulü ile tespit yapılacaktır.)

   Başvuru tarih aralığı 10/09/2018-14/09/2018 olup katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir. Tüm Programlara başvurular,10/09/2018 tarihinde başlayacak, 14/09/2018 tarihinde sona erecektir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                  

 

 TOPLUM YARARINA PROGRAM KONTENJAN DAĞILIMI

 

KURUMLAR

KONTENJAN

LİSTE USULU BİLGİLERİ

BİNGÖL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

220

BİNGÖL SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFINA KAYITLI OLANLAR

GENÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30

SOLHAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30

KARLIOVA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30

ADAKLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20

KIĞI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10

YAYLADERE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5

YEDİSU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5

  “

 

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız