Genç Haberleri

Genç Gazetesi 1 yaşında

Bundan tam 1 sene önce "sizin sesiniz sizin gazeteniz " sloganıyla yayın hayatına başlayan Genç’in ilk gazetesi olan Genç Gazetesi, bir yaşını doldurdu.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.585 kez okunmuştur

Genç Gazetesi 1 yaşında
Genç Gazetesi 1 yaşında
mhp2

Farklı bir gazete olmak için yola çıkan Genç Gazetesi birinci yılını geride bıraktı. Farklı olacaktı çünkü, kar amaçlı patron gazetelerinden değildi; tarafını sermaye ve zenginlerin değil emeğiyle geçinen, hayatı üretirken yaşamı karartılan işçi ve emekçilerin, Genç halkının, Bingöl halkının yanı olarak seçmişti.
Geride bıraktığımız bir yıl boyunca bu yönde bir uğraş içinde olduk. Konularımızı bu bakış açısıyla seçmeye ve işlemeye çalıştık. Varlık zeminini sosyal hareket içinde bulan her kurum için olduğu gibi gazetemiz için de, ne kadar yol alındığını görmek için bir yıl çok kısa bir süre elbette. Yine de birinci yılı geride bırakırken değerlendirmelerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ve daha çok da öne çıkan sorun ve ihtiyaçları konu etmek istiyoruz. Gazetemiz bu süre içinde birçok kişi ve çevreye ulaştı. Özellikle İl ve Ülke dışından gelen mektuplar bunun dikkat çeken örneklerini yansıtıyorlar. Ancak şunu açık yüreklilikle söylemeliyiz ki, geride bıraktığımız zaman dilimi içinde ulaşabildiklerimiz, ulaşamadıklarımızın oldukça küçük bir bölümünü oluşturuyor. İşçisi, genci, memuru, kadınıyla okur potansiyelimizin hatırı sayılır bir bölümünü kucaklayabilmiş değiliz. Bunun sorunsuz ve kolay olmadığının farkındayız ancak birçok zorluğuna rağmen, gazetemizi tanıyan, okuyan ya da abone olan okur sayısının daha fazla olması mümkündü. Başka örneklerin yanı sıra İstanbul ve Ankara gibi önde gelen illerimizden bize yazan okurlarımızın dile getirdiği tablo bunun mümkün olduğunu gösteren bir örnek. Sonuçta daha geniş bir kesime ulaşmak, bugün gazetemizin öncelikli hedefi olmaya devam ediyor.
AKTİF KATKIYA İHTİYACIMIZ VAR

Okurlarımızın görüş, eleştiri ve önerileriyle ya da, yaşadıkları yerdeki olay ve gelişmeleri haber yorum vb. değişik biçimlerde yazıya dökerek bizimle paylaşmaları konusunda ciddi bir sıkıntı yaşamaktayız. Oysa zengin, doyurucu ve etkili bir gazete olabilmemizin şartlarından biri de okurlarımızın fikri alanda yapacağı bu katkıdır.
Geride bıraktığımız yayın döneminde fabrikalarında ya da semtlerindeki gelişmeleri aktaran; gazetemizde yer alan yazılarla ilgili görüş ve eleştirilerini bize ileten; hangi konular üzerinde durmamız gerektiği konusunda öneri yapan; bulundukları bölgede gazetemizde işlenen konuların nasıl karşılandığını vb. bize aktaran okurlarımızın sayısı maalesef oldukça az oldu.
Bazı okurlarımız, “Ne yazacağımı, nasıl yazacağımı bilmiyorum”; “Haftalık olduğu için yazacağım konular eskir diye düşünüyorum” biçiminde sıkıntılarını dile getiriyorlar. Evet haftalık yayınlanıyor olmamızın getirdiği bazı güçlükler olabilir. Ancak bu durum, okurlarımızın duygularını, gözlemlerini, düşüncelerini katarak bize yansıtacakları sayısız konu ve haber olduğu gerçeğini engellememelidir. Okurlarımızın fikri düzeydeki katkılarına zemin hazırlamak üzere önümüzdeki sayılarda bazı adımlar atmayı planlıyoruz (sizlerden gelecek haberler, eleştiriler, görüşler ölçüsünde daha geniş ve düzenli olarak yer verdiğimiz bir bölüm; İnternet sayfamızın daha güncel olması vb.).
Daha zengin, daha etkili ve daha fazla okunup tartışılan bir ‘Yeni Hayat’ yaratabileceğimiz umuduyla bütün okurlarımızın birinci yılını kutluyoruz.
Genç Gazetesi adına Genç Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Rahmi Artar.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız