Genç Haberleri

GENÇ HASTANESİ’DEN BÖLGEDE İLK VE TEK UYGULAMA

Genç Devlet Hastanesi’nin 2014 yılında başlatmış olduğu ‘Kağıtsız Hastane projesi’ hayata geçti. Genç Devlet Hastanesi’nde hastaların tedavi süreçlerinden ilaç alımı kadar tüm işlemleri artık elektronik sistem üzerinden yapı

13 Ekim 2017 Saat: 10:28
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.166 kez okunmuştur

GENÇ HASTANESİ’DEN BÖLGEDE İLK VE TEK UYGULAMA
GENÇ HASTANESİ’DEN BÖLGEDE İLK VE TEK UYGULAMA

Sağlık Bakanlığı tarafından 2012 yılında koordine edilen ‘Kağıtsız Hastane’ projesinin ilk hazırlıklarını 2014 yılında başlatan Genç Devlet Hastanesi, dijital hastane unvanını aldı.

Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında Medipol Üniversitesi temsilcileri Genç Devlet Hastanesi’ne dijital hastane değerlendirmesine tabi tuttu.

Genç Devlet Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre; “Genç Devlet Hastanemizde, kağıt kullanımının sona erecek. Hekim ve hemşireler çok rahat bir şekilde hasta başında işlemlerini yapabilecek. Hekim laboratuvar, patoloji ve görüntüleme sonuçlarını hastasının odasında çok rahat bir şekilde takip edebilecek. Bu da hem hekime hem de hemşireye ciddi anlamda zaman kazandırıyor. Kazanılan zaman sayesinde doktor ve hemşireler hastasıyla yakından ilgilenebiliyor, durumunun takibini yapabiliyor. Proje ile iş yükü azalıyor, iş verimliliği ve kalite artıyor. Tabiat, çevre, ekosistem, vatanımızın akciğeri ormanlarımız korunacak” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız