Genç Haberleri

GENÇ HATİPLER MİNBERDE HUTBE OKUMA YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’de imam hatip Liseleri arasında düzenlenen “Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışması Genç Mevlana Cami’inde yapıldı.

28 Aralık 2018 Saat: 19:35
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 480 kez okunmuştur

GENÇ HATİPLER MİNBERDE HUTBE OKUMA YARIŞMASI
GENÇ HATİPLER MİNBERDE HUTBE OKUMA YARIŞMASI
mhp2

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’de imam hatip Liseleri arasında düzenlenen Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışması Genç Mevlana Cami’inde yapıldı.

Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde yapılan, İmam Hatip Liseleri arası Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışması Solhan Ulu Cami’inde icra edilen yarışmaya Il Milli Egitim Müdürü Kadri Engin, Genç Belediye Başkanı Mehmet Hadi Topraktan, ilçe müftüsü Hanefi Ballı, Din Öğretimi Şube Müdürü Mehmet Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, Eğitim Bir-sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, imam Hatip Platformları Bingöl temsilcisi Sadullah Arpa, Kurum Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

İl genelinde 6 imam hatip Lisesinin katıldığı yarışmada, öğrenciler izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Yarışmanın sonunda jüri üyelerinin puanlaması sonrasında Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışmasında Genç Anadolu imam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Varan birinci, Solhan Anadolu imam Hatip Lisesi öğrencisi Serhat Öztürk ikinci, Selahaddin Eyyubi Anadolu imam Hatip Lisesi öğrencisi Bilal alan il üçüncüsü oldu.

Programın sonunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

İl Müdürü Kadri Engin; yapılan yarışma ile ilgili şunları söyledi: Bizler öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve mesleki yönden gelişmesi hususunda bu faaliyetleri yapıyoruz. Bu anlamda hutbe okuma yarışması da öğrencilerimizin bilgi ve mesleki becerilerinin gelişmesi noktasında çok önemli bir farkındalık beraberinde getirdi. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. Ayrıca dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimi ve ailelerini de tebrik ediyorum dedi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız