Genç Haberleri

Genç MYO arap saçına döndü

Yaklaşık iki yıldır Bingölün en büyük İlçesi olan Gençte, Genç Meslek Yüksek Okuluna yer bulunamaması ve yeni yapıya alternatif olarak gösterilen bazı fiziki yapılar, vatandaşların kafasında soru i

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.405 kez okunmuştur

Genç MYO arap saçına döndü
Genç MYO arap saçına döndü
mhp2

Yaklaşık 7 ay önce bahse konuyu gündeme getirdiğimizde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Yüksek Okula yer bulacağına dair söz vererek, Yüksek Okulun mevcut Hastane binasına taşınacağını söylemişti. Yüksek Okulun mevcut hastane binasına taşınması için yapımı devam eden hastanenin bir an önce tamamlanması gerekiyordu. Yapımı devam eden hastane binası önce proje eksikliğinden dolayı durduruldu sonra da TOKİ`ye takılınca bu yıl yetişemeyeceği anlaşıldı. vatandaşlar, şimdi yeni yapıya alternatif olarak düşünülen mevcut hastanenin bu yıl Yüksek Okula tahsis edilemeyeceğini anlayınca seçilmiş ve atanmış yetkililerden başka bir alternatif yer bulma arayışına girmelerini ısrarla istediler. Gençlilerin Yüksek Okulu istemelerine karşılık 2003 depreminde ağır hasarlı gösterilen ve akabinde boşaltılan eski hastane binası gösterildi. Mahkemeden sağlam raporu çıkan eski hastane binası için bu sefer de Bingöl Üniversitesi Rektörü Gıyasettin Baydaş `o bina olmaz` demişti.

Gençliler, Yüksek Okulun peşini bırakmayacaklarını bir kez daha göstermek için geçtiğimiz hafta Yüksek Okulumu İsitiyorum Platformu çatısı altında bir araya geldiler. Yüksek Okulumu İstiyorum Platformu çatısı altında bir araya toplanan Gençliler, konuyu AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş ile görüştüler. Prof. Dr. Taş, Rektör Baydaş`ın olmaz dediği binaya olur dedi.

Yüksek Okulumu İstiyorum Platformu Başkanı Sinan Taş, ``Yüksek Okul için AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş ile hem telefonla hem de yüz yüze görüşme şansımız oldu. konuyu kendisine ilettiğimizde bize Mahkemeden sağlam raporu çıkan binaya 200 bin Türk Lirası ödenek çıkarıp orayı elden geçirerek yüksek okula tahsis edeceklerini söyledi. Yeni bir yapı yapılana kadar o bina yksek okul için kullanılacak dedi. Yüksek Okulumu İstiyorum Platformu olarak bu işin peşini bırakmayacağız.`` İfadelerini kullandı.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız