Genç Haberleri

GENÇ’TE 17 GÜVENLİK PERSONELİ ALINACAK

İşkur Toplum Yararına Program kapsamında Genç ilçesinde resmi okullarda görevlendirilmek üzere 17 güvenlik personeli alınacak. Alınacak personeller 8 ay çalıştırılırken başvurular ise 17-21 Eylül tarihleri arasında alınacak.

14 Eylül 2018 Saat: 13:16
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.975 kez okunmuştur

GENÇ’TE 17 GÜVENLİK PERSONELİ ALINACAK
GENÇ’TE 17 GÜVENLİK PERSONELİ ALINACAK

Bingöl Valliliği’nden konuyla alakalı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde İl Müdürlüğümüz ile Bingöl, Genç, Solhan, Karlıova, Adaklı, Kiğı Yayladere, Yedisu Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 125 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda güvenlik personeli alımı konusunda Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları alınacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir:

                 KATILIMCI ŞARTLARI      :

 1. 18 yaş üstü katılımcılar,
 2. Lise ve üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler,
 3. Erkekler için askerliğini tamamlamış olmak,
 1. Katılımcıların 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ileözel güvenlik kimlik kartına sahip olması ve aynı kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerekmektedir.
 2. Katılımcıların Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası, Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartı, Fakülte veya Meslek Yüksek Okullarının Güvenlik ile ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair belgesi olması gereklidir.

                Diğer Şartlar

 1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak
 2. Emekli ve malul aylığı almamak
 3. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç)
 4. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.
 5. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.
 6. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

                 Katılımcı seçme yöntemi        : Noter Kurası

 

         Başvuru tarih aralığı 17/09/2018-21/09/2018 olup katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir. Tüm Programlar 01/10/2018 tarihinde başlayacak, 28/06/2019 tarihinde sona erecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                  

 

                     TOPLUM YARARINA PROGRAM KONTENJAN DAĞILIMI

   

KURUMLAR

KONTENJAN

LİSTE USULU BİLGİLERİ

BİNGÖL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

65

KURA TARİHİ, SAATİ VE YERİ www.iskur.gov.tr’de ilgili program ilanında belirtilecektir.

GENÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

17

SOLHAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15

KARLIOVA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

13

ADAKLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6

KIĞI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4

YAYLADERE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2

YEDİSU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız