Genç Haberleri

Genç’te 9 bin 200 öğrenci tatile girdi

Genç genelinde okulöncesi eğitim 520, ilköğretim 7450 ve ortaöğretim’de 1050 olmak üzere toplam 9 bin 20 öğrenci karne alarak tatile girdi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.122 kez okunmuştur

Genç’te 9 bin 200 öğrenci tatile girdi
Genç’te 9 bin 200 öğrenci tatile girdi
mhp2

Genç genelinde okulöncesi eğitim 520, ilköğretim 7450 ve ortaöğretim’de 1050 olmak üzere toplam 9 bin 20 öğrenci karne alarak tatile girdi.

Geçtiğimiz Cuma günü sabahın erken saatlerinde okullarına giden öğrenciler, öğretmenleri tarafından dağıtılan karnelerini aldı. Karne notu iyi olan öğrenciler sevinirken, karne notu zayıf olan öğrencilerde üzüldü. Üzülen öğrencileri, arkadaşları ve aileleri teselli etti.

Öğrenciler, 180 iş günü ve yaklaşık 8 ay süren eğitim-öğretim yılı maratonunun yorgunluğunu 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak.

2010–2011 eğitim-öğretim yılı 20 Eylül 2010`da başlamış, öğrenciler 28 Ocak–14 Şubat 2011 tarihleri arasında yarıyıl tatili yapmıştı.

İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri mezun olmanın yanı sıra, yaz tatilinde her yıl olduğu gibi sınava girme, sınav sonucu öğrenme, tercih yapma ve kayıt heyecanı yaşayacak.

İlköğretim öğrencilerinden 7. sınıflar 5 Haziran`da, 8. sınıflar ise 4 Haziran`da Seviye Belirleme Sınavları`na (SBS) katılmıştı. İlköğretim 8. sınıfların katıldığı SBS sonuçları 7 Temmuz`da, ilköğretim 7. sınıfların sınav sonuçları ise 5 Ağustos`ta açıklanacak.

2011–2012 eğitim-öğretim yılı, 19 Eylül 2011 Pazartesi günü başlayacak. Okula yeni başlayacak anaokulu ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri 12-16 Eylül`de `Uyum Programı’na alınacak.

Karne günü dolayısıyla bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener, ailelere önemli uyarılarda bulundu.
Karnedeki notlar ne olursa olsun öğrenciye katı davranılmaması ve şiddet uygulanmaması gerektiğini vurgulayan Dener, bu durumda gösterilecek sevgi ve yaklaşımın son derece önemli olduğunu belirterek şiddetten kaçınılmasını tavsiye etti.

‘BU KARNEYİ NASIL DÜZELTECEĞİZ?’ DİYEBİLMEMİZ LAZIM

İlköğretim ve ortaöğretim 2010–2011 eğitim ve öğretim yılı döneminin Cuma günü sona erdiğini ve karnenin her şey olmadığının altını çizen Dener:” Eğitim öğretim yılı boyunca özveri ile çalışan bütün yönetici, öğretmen ve yardımcı personeli tebrik ediyor öğrencilerin yaşadığı karne heyecanını yürekten paylaşıyorum. Öğrencilerin karne notları ne olursa olsun onlara her zamankinden daha sağlıklı bir iletişim kurmaya çalışılması gerekir. Sevgi ve hoşgörünün çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Anne ve babalar anlayışlı olmalılar. Kırık notlar nedeniyle öğrencilerimizi kırıcı ve hırpalayıcı davranışlardan kaçınmalıdırlar. Çocuğumuz başarısızsa bunda veli olarak bizlerinde payı vardır. Bu karneyi nasıl düzelteceğiz diyebilmemiz lazım, sonraki dönemlerde başarının arttırılması için neler yapmalıyız bunu beraberce çocuğumuzla konuşmamız gerekiyor. Evde sıcak ve huzurlu bir çalışma ortamı bulan öğrencimizin, zaten biraz gayretle başarılı olmaması için hiçbir sebep yoktur" dedi.

“BOL BOL KİTAP OKUMALI”

Tatili en iyi şekilde değerlendirmek maksadıysa öğrencilerin bol bol kitap okumasını isteyen Dener, öğrencilere verdiği mesajda: "Tabii tatilde dinlenmek, gezmek, oyun oynamak hepinizin hakkı. Fakat bu tatil aynı zamanda öğrenciler için, ders çalışmak ve kitap okumak açısından güzel bir fırsat. Bol bol kitap okumalı” dedi


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız