Genç Haberleri

Genç’te Kan Bağışına Yoğun İlgi

Kızılay Kan Bağışı Tırı kurduğu stantlarla kan toplamaya devam ediyor. Genç Belediye binası önünde kan bağışı çadırını kurarak kan bağışını toplayan Kızılay, Genç halkının kan bağışından memnun.

8 Ocak 2019 Saat: 14:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 333 kez okunmuştur

Genç’te Kan Bağışına Yoğun İlgi
Genç’te Kan Bağışına Yoğun İlgi
mhp2

Kızılay Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi kurduğu stantlarla kan toplamaya devam ediyor. Bölge hastanelerinin kan ihtiyacını karşılamak üzere, her hafta farklı il ve ilçeleri gezen 'Kan Bağışı Tırı' Genç ilçesine gelerek kan topladı. Bir gün süren kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Organizasyondan sorumlu Kan Bağışçısı Dr. Salih Gülen, Gençlilerin kan bağışından memnun olduğunu belirtti. Gülen, "Kızılay Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi olarak Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin illerindeki hastanelerin kan ihtiyacını karşılıyoruz. Bu maksatla çeşitli kan bağışı stantlarımız olmaktadır. Vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Her an hepimizin ihtiyacı olabilir. Bingöl ve ilçeleri bulunduğu bölge içerisinde diğer illerden daha iyi konumda. Bingöllüler kan bağışı içselleştirmiş" dedi.

                                                                                       Haber : Metin DAVRAN

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız