Genç Haberleri

Genç’te Kur’an Kursları kayıtları başladı

Çocuklara Kuran-ı Kerim ve dinî bilgileri öğrenmeleri amacıyla Genç’te bulunan camilerde ve kur’an kurslarında yaz Kur’an Kursları başlıyor.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.060 kez okunmuştur

Genç’te Kur’an Kursları kayıtları başladı
Genç’te Kur’an Kursları kayıtları başladı
mhp2

Çocuklara Kur`an-ı Kerim ve dinî bilgileri öğrenmeleri amacıyla Genç’te bulunan camilerde ve kur’an kurslarında yaz Kur’an Kursları başlıyor.

Yaz Kur`an Kursları 27 Haziran`da başlayıp 26 Ağustos’a kadar 3 dönem hainde uygulanıp  devam edeceği, yaz kursuna kayıt olacak olan öğrencilerin kurs kaydı için velisinin dilekçesi ve karne fotokopisini (5. sınıf ve üstü) getirmelerinin yeterli olacağı bildirildi.

Bu yılki yaz kurslarımız 27 Haziran’da başlayacağını söyleyen Genç İlçe Müftüsü Naim Döner , “Yaz Kur’an Kursunda öğrencilerimize haftanın 5 günü günde 3 saat ders verilmekte olup dinî bilgilerle beraber, Kur’an okuma, tecvid, namaz sureleri, abdest alma ve namaz kılma, Hz. Peygamber’in hayatı, inanç esasları ve güzel ahlâk bilgileri verilmekte ve dinî, içtimai ve millî değerlerimiz öğretilmektedir. Bir hadis-i şerif mealinde de Kur’an-ı Kerim’i okumanın önemi şöyle anlatılıyor: Allah’ın evlerinden bir evde (cami ve mescitlerde) Allah’ın kitabını okumak ve aralarında müzakere etmek için bir araya gelen topluluk üzerine huzur iner, onları rahmet kaplar, melekler onları kuşatır ve Allah Teâlâ, onları kendi katındakilerle birlikte anar. Kur’an-ı okuyunuz. Çünkü Kur’ân kıyamet günü onu okuyanlara şefaatçi olarak gelecektir.’’ Dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız