Genç Haberleri

Genç’te Kutlu Doğum Haftası dolu dolu geçecek

Genç İlçe Müftülüğü, 14–20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak Kutlu Doğum Haftası Programını açıkladı. Program kapsamında Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulaziz

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.441 kez okunmuştur

Genç’te Kutlu Doğum Haftası dolu dolu geçecek
Genç’te Kutlu Doğum Haftası dolu dolu geçecek
mhp2

Genç İlçe Müftülüğü, 14–20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak Kutlu Doğum Haftası Programını açıkladı. Program kapsamında Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulaziz Beki ve Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Mustafa Kırgız Genç’e gelecek.

Genç İlçe Müftüsü Naim Döner, 14–20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak Kutlu Doğum programında çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini bildirdi.

14–20 Nisan tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1989 yılından bu yana yoğun bir şekilde kutlanan Kutlu Doğum Haftası`nda çok sayıda etkinlik düzenleyeceklerini belirten Müftü Döner, etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi: “2011 Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilçe müftülüğümüz tarafından bir dizi program gerçekleştirilecektir.  Etkinlikler çerçevesinde 14 Nisan Perşembe günü Merkez Yeni Cami’inde mevlit programı düzenlenecek. 16 Nisan Cumartesi günü saat 14:00’da ise Genç Beş Kardeşler Düğün ve Konferans Salonunda Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulaziz Beki tarafından ‘Hz Peygamber ve merhamet eğitimi’ konulu konferans düzenlenecektir. Ayrıca 17 Nisan Pazar günü saat 14.00’da Yine Beş Kardeşler Düğün ve Konferans Salonunda Şair-Yazar Müştehir Karakaya tarafından ‘Hz Peygamber ve merhamet eğitimi’ konulu şiir dinletisi yapılacak. Bu programda ilköğretim 6-7ve 8. Sınıflar ile lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye girenlere çeşitli hediyeler verilecek. 22 Nisan Cuma günü Dr. Mustafa Kırgız tarafından Merkez Yeni Camii’nde Hz. Peygamberin merhameti ile ilgili Özel Kutlu Doğum Vaizi verilecek. 14 Nisan Perşembe günü Merkez Yenişehir (Şube) ve 15 Nisan Cuma günü saat 14.00’da Afa Camii’nde bayanlara yönelik Kutlu Doğum programı düzenlenecek” dedi.

BELDE PROĞRAMLARI

Genç İlçe Müftüsü Naim Döner, Kutlu Doğum haftası kapsamında ilçe genelinde düzenlenecek etkinliklerin yanı sıra beldelerde de bir takım etkinliklerin düzenleneceğini belirtti. Döner:”19 Nisan Salı günü Servi Beldesi’nde 20 Nisan Çarşamba günüde Çaytepe Beldesinde erkek ve bayanlara yönelik Kutlu Doğum etkinlikleri yapılacak” dedi.

Programlara tüm ilçe halkı davetlidir.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız