Genç Haberleri

“GENÇ’TE Senaryo Hep Aynı”

ONLAR AHIRDA DEĞİL ÇÖPLÜKTE GECELİYORLAR

23 Aralık 2018 Saat: 18:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 431 kez okunmuştur

“GENÇ’TE Senaryo Hep Aynı”
“GENÇ’TE Senaryo Hep Aynı”
mhp2

 Yıllardır gündemden düşmeyen ve sayısız habere konu olan başıboş inekler, artık çöplükleri benimsemiş gibi yatıya da kalıyorlar. Kolay yolu bulan inekler önlerine bırakılan çöpleri afiyetle yerken sütünden yararlanan sahipleri de bilinçsizce tüketime devam ediyorlar.

Her köşe başında rastladığımız ve artık mizah konusu olan başıboş ineklerimiz artık geceyi de ahırlarında değil benimsedikleri çöplüklerde geçiriyorlar. Çöp noktalarını yemlik olarak kullanan inekler hallerinden oldukça memnun görünüyorlar. Trafiği karıştıran, çöpleri etrafa dağıtan ineklerin sahipleri ise hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam ediyorlar. “Nasılsa yolunu bulur gelir” düşüncesi ile yerinden bile kımıldamayan inek sahiplerinin bu sorumsuzluğu hem Belediye yetkililerini hem de sıkıntı yaşayan vatandaşları oldukça rahatsız ediyor. Başıboş ineklerle daha önce mücadele eden ancak başarılı olamayan Belediye de işin ucunu bırakmış durumda.

Genç’te var olan akrabalık ilişkisi ve tanışıklık bu tür durumlarda Genç’te birçok şey kaybettiriyor. İneğime kimse dokunamaz diyen inek sahipleri ise sorumsuzluklarıyla bu kadarına da pes dedirtiyorlar. Sağlıklarını bile düşünmeyen başıboş inek sahipleri, sütünü içtikleri ineklerin nelerle beslendiklerini çok iyi bilmelerine rağmen bu duruma hiçbir şekilde müdahale etmiyorlar.

                                                                 Haber: Metin Davran

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız