Genç Haberleri

GENÇ’TEKİ O KÖYÜN ELEKTRİK SORUNU GİDERİLDİ

Bingöl’de faaliyetlerini yürüten Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Genç ilçesine bağlı Yelkaya köyünde yatırım çalışmalarını gerçekleştirdi.

20 Kasım 2018 Saat: 11:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 777 kez okunmuştur

GENÇ’TEKİ O KÖYÜN ELEKTRİK SORUNU GİDERİLDİ
GENÇ’TEKİ O KÖYÜN ELEKTRİK SORUNU GİDERİLDİ

Kesintisiz enerji arzı ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti noktasında Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de olası elektrik kesintileri için görev yapan Fırat EDAŞ, aylık ve yıllık planlar dâhilinde ekipleri ile yatırım çalışmalarını da sürdürüyor.

Genç ilçesine bağlı Yelkaya köyünde yatırım çalışmasını tamamlayan Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü ekipleri, çalışma dâhilinde köyde ekonomik ömrünü doldurmuş hatların tamamını yeniledi. Kesinti oluşturan ve ağaçlara zarar veren açık iletken hatları, alpek kablo ile değiştirirken, köy şebekesinde yer alan ağaç direklerin tamamı galvanizli demir direklerle değiştirdi. 

Yapılan çalışma sayesinde hasar görmüş ve ekonomik ömrünü doldurmuş köy şebekesi de yenilenmiş oldu. Ayrıca köyde verimli olmayan armatürlerin tamamı, çalışma kapsamında değiştirilerek ihtiyaç duyulan bölgelere yeni armatürler de eklendi.

Kesintilerin minimuma indirilmesi amacıyla yaptığı çalışma ile bölgede enerji dağıtımını daha verimli hale getiren Fırat EDAŞ, yatırım programı çerçevesinde müşterilerin talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak adına çalışmaların artarak devam edeceğini duyurdu.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız