Genç Haberleri

Gençli öğrenciler müziğe gönül verdi

SODES kapsamında Genç Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Yunus Emre İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Umut Çağlar Akdemirci tarafından hazırlanan ve onay alan proje ile Gençli öğrenciler çeşitli enstrü

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.090 kez okunmuştur

Gençli öğrenciler müziğe gönül verdi
Gençli öğrenciler müziğe gönül verdi
mhp2

SODES kapsamında Genç Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Yunus Emre İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Umut Çağlar Akdemirci tarafından hazırlanan ve onay alan proje ile Gençli öğrenciler çeşitli enstrümanlarla ve müzikle tanıştılar.

Yunus Emre İlköğretim Okulunda açılan Müzik sınıfı, 17 bin 200 TL’ye mal olan çeşitli enstrümanlarla Müzik Öğretmeni Akdemirci ile Gençli öğrencilere müzik sevgisi aşılanılıyor. Bingöl’de bir ilk konumunda olan bu müzik sınıfı, Gençli öğrencileri onlarca enstrümanla tanıştırdı. Öğrenciler hayatları boyunca hiç görmediği enstrümanları bu sınıfta görüp çalmaya başladılar. Akdemirci, öğrencilerle şimdilik egzersiz çalışma yaptığını söyleyerek, ‘‘Egzersizin yanında bir de koromuz var. Öğrencilerimize burada çeşitli enstrümanların nasıl kullanılacağını ve nasıl çalınacağını öğretiyoruz. Öğrencilerimiz çok azimli ve çok heyecanlı.’’ Dedi.

MÜZİK SINIFINDA BULUNAN ENSTRÜMANLAR VE GEREÇLER ŞÖYLE:

20 adet mandolin, 1 adet Klasik Gitar, 1 adet Akustik Gitar, 1 adet Elektro Gitar, 1 adet Kısa Sap Bağlama, 1 adet Dijital Bateri, 2 adet Ses Sistemi, 2 adet Mikser, 1 adet Laptop, 1 adet Dijital Kamera, 15 adet Nota Sehpası, 1 adet Projeksiyon Cihazı ve çeşitli vurmalı çalgılar mevcut.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız