Genç Haberleri

Gençte Afet Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

İlçemizde yaklaşık 2 hafta önce yaşanan talihsiz bir olaydan dolayı Genç Kaymakamlığı ile İl Afet ve Acil Müdürlüğü organizeli, Afet Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.157 kez okunmuştur

Gençte Afet Bilgilendirme Toplantısı yapıldı
Gençte Afet Bilgilendirme Toplantısı yapıldı
mhp2

Bingöl Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta içi Genç Halk Eğitim Merkezi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda yaşanan ve yaşanması mümkün olan afetlerle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı. Bilgilendirme toplantısına Genç Kaymakamı Muammer Köken, Genç Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener, ilçedeki Kurum Müdürleri, ilçe genelindeki Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kaymakam Köken, ‘‘Asılsız bizi zor durumda bırakıyor. Genç İlçesinin arazisi sarp olduğu için yapılan yollar ya da yapılan hizmetler görünmüyor. Keşke her şey bu toplantıyı yaptığımız konferans salonu gibi olsa da yaptığımız hizmetler görünse. Daha haritamız bile tam değil. Bu durumları hep birlikte düzelteceğiz. Sonucu gelmeyecek girmemeliyiz. Bu bizi sonuca bağlamaz daha çok çıkmaza sokar. Olayları pazarcı kavgasına dönüştürüp kimseye menfaat sağlamamalıyız. İki fare bir peynir kalıbı üzerinde kavga ediyormuş. Kedi gelip ben size hakemlik yaparım demiş. Fareleri koşmaları için uzaklaştıran kedi, fareler gidince peyniri kendisi yemiş. İşte biz bu duruma düşmeyelim ve kimseye de rant sağlamayalım. İlçede çok şikâyet oluyor. Bunların önünü kesmeliyiz. Mesela hiç yapı olmayan bir köye su deposu istemeyelim. Vatandaşlarımızın özellikle muhtarlarımızın her sözüne inanıyoruz lütfen bu işleri yalancı çoban hikâyesine çevirmeyelim. Bu ilçede öyle bir hava oluşmuş ki her söz teyide muhtaç neredeyse. Bu olumsuz havayı hep beraber ortadan kaldırmalıyız. Bu toplantıyı geçtiğimiz hafta meydana gelen bir olaydan dolayı gerçekleştirdik. Bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için herkesin üzerine düşen görevi yapması lazım. Bu toplantı ile Genç için temiz bir sayfa açalım.’’ Şeklinde konuştu.

Kaymakam Köken’den sonra Bilgilendirme Toplantısına başlayan İl Afet ve Acil Müdürü M. Emin Boğatekin, ‘‘Genç çok güzel bir ilçe fakat bu güzelliğin yanında aynı zamanda afet açısından en riskli ilçelerden biri. Geçtiğimiz hafta tipiye yakalanan vatandaşlar için bir seferberlik ilan edilmişti ve arkadaşlarımız gece saat 2’ye kadar arama kurtarma çalışmalarını sürdürmüşlerdi. Tipiye yakalanan vatandaşların ihmalsizliğinden dolayı bizim arama kurtarma ekibindeki arkadaşlar ölümle burun buruna geldiler. Bu gibi olayların yaşanmaması için burada bulunan bütün muhtarlarımızı bilgilendireceğiz.’’ Dedi.

Bilgilendirme Toplantısı, slayt destekli sunumla afet ve afet çeşitleri ile ilgili katılımcılar bilgilendirildi. Bölgede bu güne kadar yaşanmış afetlerden oluşan görüntüler ve vatandaşlar tarafından sorulan soruların cevaplandırılmasıyla program sona erdi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız