Genç Haberleri

Gençten aday adayı patlaması

Genç bölgesinden aldığımız son bilgilere göre 15 AK Parti, 1 Bağımsız, 1 CHPden aday adayı çıktı. Bu sayının bugün de artması bekleniyor.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.446 kez okunmuştur

Gençten aday adayı patlaması
Gençten aday adayı patlaması
mhp2

Ezelden beri siyasi şehir olarak nitelendirilen Genç İlçesi, yaklaşan seçimler öncesi de bu sıfatı taşımaya devam etti. Genç bölgesinden aldığımız son bilgilere göre 15 AK Parti, 1 Bağımsız, 1 CHP`den aday adayı çıktı. Bu sayının bugünde artması bekleniyor. Her seçimde olduğu gibi bu yıl da Genç bölgesi seçime ağırlığını koydu. 250 bin nüfuslu Bingöl İlinin 30 bin nüfuslu Genç İlçesi, Bingöl genelinde aday adaylığını açıklayan toplam sayının yarsını oluşturdu.

GENÇ: AK PARTİ Kazım Ataoğlu, Abdurrahman Anık, Abdullah Kolak, Enver Fehmioğlu, Eşref Taş, Gani Dalan, M.Hadi Topraktan, Mehmet Nakşibendioğlu, Muhittin Ağırbaş, Kemal Tartar, Ufuk Nurullah Bilgin, İsmail Hakkı Gökel, Cavit Ateş, Abdurrahman Ensari, Kadir Erkmen Hidayet Özdemir (Bağımsız), Kazım Alınak(CHP)

Her seçimde olduğu gibi bu yıl da Genç bölgesi seçime ağırlığını koydu. 250 bin nüfuslu Bingöl İlinin 30 bin nüfuslu Genç İlçesi, Bingöl genelinde aday adaylığını açıklayan toplam sayının yarsını oluşturdu. Ezelden siyasi şehir olarak nitelendirilen Genç İlçesi, yaklaşan seçimler öncesi de bu sıfatı taşımaya devam etti. Genç bölgesinden aldığımız son bilgilere göre 15 AK Parti, 1 Bağımsız, 1 CHP`den aday adayı çıktı. Bu sayının bugünde artması bekleniyor. Genel Seçim tarihi yaklaştıkça siyasi kulisler de hareketleniyor. 2011 yılı seçimlerinde milletvekili aday adayı olacak isimler kamuoyunda her geçen gün artmaya devam ediyor. AK Parti`nin son başvuru tarihini 14 Mart olarak açıklaması ile beraber AK Parti`den aday olmak isteyenler adaylıklarını ilan etmeye başladı. Resmi olarak AK Parti`den adaylığını açıklayanların sayısı 24`ü buldu. Şimdiden kulislerde AK Parti`den aday olacakların sayısının bir hayli fazla olacağı konuşulurken, genel merkezin kamuoyu yoklamaları, Genel Merkeze gönderilen taleplerle ilgili dilekçe, faks, mektup ve haber portalları tarafından yapılan anketleri değerlendirerek aday tespiti yapacağı da öğrenildi. Milletvekili Genel Seçimleri`nde Parti`nin listelerine girmek isteyen aday adayları kendilerini göstermeye başladı. İşte ALFABETİK SIRAYA GÖRE adaylığını açıklayan isimlerden bazılarının kısa bilgileri:

ABDULLAH KOLAK AK PARTİ AK Parti Kurucu İl Başkanı Abdullah Kolak, 12 Haziran`da yapılacak genel seçim öncesi AK Parti`den Bingöl Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Siyasetin tanınan isimlerinden olan Kolak 12 Haziran 2011 günü yapılması planlanan genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi`nden milletvekili aday adayı olacağı belirterek, aday adaylığı sürecinde destek turlarına çıktı. 1958`de Bingöl İli Genç İlçesi Dilektaşı Köyünde doğan 1985`ten beri serbest ticaret ile uğraşıyor.

ENVER FEHMİOĞLU AK PARTİ 1956 Genç doğumlu olan Fehmioğlu yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptıktan sonra 1985 yılından emekli olduğu 2007 yılına kadar Genç Halk Eğitimi Merkezinde idareci olarak çalıştı. 2002-2007 iki dönem AK Parti Milletvekili aday adayı olan Enver Fehmioğlu:"12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak Milletvekili genel seçimleriyle ilgili alınan kararla birlikte, ülkemiz seçim atmosferine girmiştir" diyen Fehmioğlu:" Bu seçimle birlikte sivil demokratik yeni bir anayasa değişiminin gerçekleştirileceği bir döneme giriyoruz. Bu itibarla ünümüzdeki seçimlerin ülkemizin ve halkımızın geleceği açısından önemli bir dönüm noktası olacağını düşünmekteyim" diyen Fehmioğlu AK Parti`den aday adayları kervanına katıldı.

ERCAN ARSLAN AK PARTİ 1971 Karlıova doğumlu olan Arslan 1993 yılında 9 Eylül Üniversitesi hukuk fakültesini bitirdikten itibaren bu güne kadar Bingöl Merkezde serbest avukat olarak çalıştı. 2007 seçimlerinde AK Parti milletvekili aday adayı olan Aslan "Aday adaylığı sürecinin; kişisel istikbal anlayışından uzak, adeta bir hizmet ve bayrak yarışı anlayışı ile sürdürülmesi gerektiğine, her bir aday adayının, kendisi aday olduğunda yarıştığı tüm arkadaşlarına ihtiyaç duyacağını unutmayan bir duyarlılıkla hareket edeceğine inanıyor, sürecin ülkemiz ve Bingöl`ümüz için hayırlı olması temennisiyle saygılar sunuyorum" diyerek adaylığını açıkladı.

 EŞREF TAŞ AK PARTİ Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eşref Taş adaylığını açıklayanlar arasında. Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve kimya bölüm başkanlığına yapan Taş, Üniversite senatosu ve yönetim kurullarında görev yapıyor. 1965 Genç doğumlu olan Taş: "Memleketimizin kalkınması, refah düzeyinin arttırılması için açılacak yeni istihdam ve yapılacak yeni yatırımlarla sanayi alanında üniversitemiz ve sanayi kollarımızın işbirliği sağlanarak ilimizde; ülkemize katma değer yaratacak ve uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü arttırılmasına katkı sağlayacak yeni ürün ve üretim yöntemi geliştirilmesiyle ülkemize ve memleketimize hizmet etmekten ve çıtayı daha yukarıya taşımak için üzerimize düşeni yerine getirmekten onur duyarım" diyerek adaylığını açıkladı.

 İSMAİL HAKKI GÖKEL AK PARTİ Demokrat Parti Bingöl eski İl Başkanı İsmail Hakkı Gökel AK Parti`den adaylığını açıklayan isimler arasında. İlin sosyal ve ekonomik yönden kalkınması ve var olan sorunların çözülmesi için 2011 genel seçimlerinde AK Parti`den milletvekili aday adayı olduğunu söyleyen Gökel, aday adaylığı sürecinde Bingöllülerden destek beklediğini ifade ederek AK Parti`den adaylığını açıkladı.

GANİ DALAN AK PARTİ Memur emeklisi ve 1957 Genç doğumlu Meslek Okulu Mezunu ayrıca Siyaset Akademisyeni ve Bilgisayar işletmeni olan Gani Dalan " Siyasetim Devlet işlerinin düzenlenmesi, Memleketin huzurunu güvenini temin etmek ve insanların refah yaşantısı için olacaktır" diyerek Ak Partiden aday olduğunu açıkladı.

MAHMUT TEKİN AK PARTİ Devlet Hava Meydanları İletmesi Genel Müdürlüğü`nden emekli olan ve 1977-1979 yılları arasında Bingöl Belediye Başkanlığı görevini yürütürken Silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Hikmet Tekin`in kardeşi olan Mahmut Tekin, ilk olarak aday adaylığını açıkladı.

MEHMET BAĞATARHAN AK PARTİ Mehmet Bağatarhan Sancak`a bağlı Tepebaşı -Mezra bıro Köyünde 1967 doğdu. İlkokulu Tepebaşı Köyünde, Ortaokulu ve Lise`yi İstanbul`da dışarıdan bitiren Bağatarhan, müteahhitlik ve yapsat sistemiyle inşaat işleriyle uğraşıyor. İstanbul`da ikamet eden iş adamı Mehmet Bağatarhan, Bingöl`de Ak Parti`den milletvekili aday adayı olacağını açıkladı. MEHMET NAKŞİBENDİOĞLU AK PARTİ Genç -Yayla doğumlu olan Mehmet Nakşibendioğlu 1970 yılında babası Şeyh Hacı Ahmet Sos`un medresesinde dini eğitim aldı. 1973 yılında köyünden ayrılarak, Bingöl`e yerleşip ticaretle uğraştı. 1976 yılında Genç-Diyarbakır yolunda petrol istasyonu açtı. 1977 inşaat sektörüne giren ve halen çalışma hayatını bu yönde sürdüren Nakşibendioğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi`nden (AK Parti) Bingöl Milletvekilliği için aday adayı olduğunu açıkladı

. M. HADİ TOPRAKTAN AK PARTİ Genç eski Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)`nden aday adayı olduğunu açıklayanlar arasında. 1950 Bingöl-Genç doğumlu olan Topraktan yükseköğrenimini Erzurum Yüksel İslam Enstitüsünde tamamladı.1976 da Bingöl İmam Hatip Lisesinde öğretmenlik görevine başladı. Sırasıyla Bingöl, Kütahya, Yozgat ve Elazığ İllerinde öğretmenlik, okul müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.2000 yılında emekli olup özel bir öğretim kurumunda yönetici olarak çalıştı. 2004 yılı yerel seçimiyle AK PARTİ Genç İlçesi Belediye Başkanlığı görevini ifa etti. İngilize, Arapça ve Farsça bilen Topraktan AK Parti`den adaylığını ilan etti.

MUHİTTİN AĞIRBAŞ AK PARTİ AK Parti kurucu üyeleri arasında yer alan Muhittin Ağırbaş siyaset dünyasının yakından tanıdığı simler arasında. 1962 Genç doğumlu olan Ağırbaş Diyanet Vakfı Merkezi ve Hac ve Umre Müdürlüğünde çeşitli pozisyonlarda çalıştı. 1993`ten beri Bingöl Diyanet Vakfı Şube Uzmanlığını yürüten Ağırbaş 2004 yılında Belediye başkan adayı olmuştu. Ağırbaş Müftülükteki görevinden istifa ederek AK Parti`den aday adaylığını açıkladı.

UFUK NURULLAH BİLGİN AK PARTİ İnşaat Mühendisi Ufuk Nurullah Bilgin 12 Haziranda yapılacak olan Milletvekili Genel seçimlerine AK Parti`den aday adayı olduğunu açıklayan bir başka isim. Adaylığını yazılı açıklama ile ilan eden Bilgin 12 Haziranda yapılacak olan Milletvekili Genel seçimlerine AK Parti`den Bingöl Milletvekili aday adayı olmak için halen yürütmekte olduğu Kocaeli Bayındırlık ve İskân Müdür Yardımcılığı görevinden istifa edip adaylığını açıkladı.

CAVİT ATEŞ AK PARTİ 1960 doğumlu Cavit Ateş, Gençli olup ilk, orta ve lise eğitimini Bingöl`de tamamladı. 1981`de ailesi Ankara`ya göç etti. Ankara`da hayata tutunmaya başladı ve genç yaşta iş hayatına atıldı. Halen Ankara`da ikamet ediyor. 2006`da kurulan Ankara BİNYAR yönetiminde yer aldı ve 2009 Olağan Genel Kurul Toplantısı`nda başkanlık görevine seçildi. Halen bu görevi sürdürmekte olan Ateş, AK Parti`den aday adaylığını açıklayan isimler arasında.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız