Genç Haberleri

Gökel aday adaylığını açıkladı

İsmail Hakkı Gökel, AK Parti’den Bingöl Milletvekilliği için aday adayı olduğunu açıkladı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.505 kez okunmuştur

Gökel aday adaylığını açıkladı
Gökel aday adaylığını açıkladı
mhp2

12 Haziran 2011’de yapılması planlanan genel seçimlere yaklaşılırken, siyasete atılmaya hazırlanan isimler aday adaylıklarını açıklamaları devam ediyor. Aday adayları, çalışmalarına başlarken, siyasi partiler de seçim çalışmalarına hız verdi. Her seçimde aday adaylığının yoğun yaşandığı AK Parti’ye bu yılda ilginin üst düzey olması bekleniyor.
Genel seçimler öncesi AK Parti’den aday adayı olduğunu açıklayan bir diğer isim ise İsmail Hakkı Gökel oldu.
AK Parti’nin 2002 genel seçimleri bildirgesinde “Hukuk korkutmanın değil, adaleti sağlamanın aracı olacaktır” ifadesinin yer aldığını hatırlatan Gökel: “İnsan temel hak ve özgürlükleri güvence altına aldığında hukukun gerçek değeri ortaya çıkar. Değişik toplumsal katmanların var olan ivedi sorunlarının biran önce hukuki çözüme kavuşturulması için yeni bir anayasanın yapılması gerekli hele gelmiştir. Yapılacak yeni anayasa ile değişik toplumsal kesimlerin dil, din soy ve benzeri gibi temel hak ve özgürlükleri güvence altına alınıp sağlanmasına neden olacaktır. Barış toplumu olabilmemiz ve kalkına bilmemiz için güvence ve güvenlik şarttır. Bu ortam oluşmadan istenildiği kadar bunu ya da şunu yapacağım desin boştur. Bu bağlamda yeni bir anayasa Avrupa yerel yönetimler özerklik şartına uygun olarak anayasal sistemimize ‘yerel yönetim hakkının’ dâhil edilmesi gerekmektedir” dedi.
Bingöl’ün milli gelir sırlamasında 76. il olduğunun altını çizen Gökel: “Buda diğer şehirlere göre ilimizin ne kadar fakir olduğunu göstermektedir. İşsizliğin yoğun olduğu ilimizde, insanlarımızı kahve köşelerinde boş oturmaktan kurtaracak acil kalifiye eğitim ve iş olanakları yaratılmalıdır. Ekolojik olarak doğal güzellikler, ırmaklar, yüzlerce gölet, tarihi yerler, güneşin doğuşunun izlendiği Kalatepe Dağı, kayak evi, kaymak ve balı, kaplıcaları, mesire yerleri ve ormanları kültür ve turizm bakanlığı tarafından iç ve dış turizme açık ekonomik kaynak haline getirilmelidir. Bulunmaz güzellikte olan ilimiz bir an önce Eko-turizme açılmalıdır. İlimizin sosyal ve ekonomik yönden kalkınması ve var olan sorunlarının çözülmesi için 2011 genel seçimlerinde Ak Parti’den milletvekili aday adayıyım. Muhterem hemşerilerimin desteğini bekliyorum” şeklinde konuştu.
İsmail Hakkı Gökel kimdir?
1958 Genç doğumlu olan Gökel, Adalet Partisi Gençlik Kolları Başkanı, Büyük Değişim Partisi Kurucu İl Başkanı, Demokrat Türkiye Partisi ve Demokrat Parti İl Başkanlıkları yaptı. Serbest ticaretle iştigal eden Gökel, evlidir.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız