Genç Haberleri

Gölet, Servi’ye hayat verecek!

Servi’ye hayat verecek Servi Sulama Göledi Projesi’nin ihalesi yapıldı ve gölet için ilk çalışmalara başlandı. Devlet Su İşleri (DSİ) Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü’nde geçtiğimiz günlerd

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.632 kez okunmuştur

Gölet, Servi’ye hayat verecek!
Gölet, Servi’ye hayat verecek!

Servi’ye hayat verecek Servi Sulama Göledi Projesi’nin ihalesi yapıldı ve gölet için ilk çalışmalara başlandı. Devlet Su İşleri (DSİ) Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü’nde geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Servi Sulama Göledi Projesi Servi’ye hayat verecek.

Ankara Hidromark Mühendislik Müşavirlik A.Ş.’nin aldığı Servi Sulama Göledinin yapımına başlandı. Aynı firma 3 Bingöl’de 5 de Elazığ’da olmak üzere 8 göledin ihalesini aldı. 600 iş günü olan yapım günün 1 yılda tamamlanacağı bildirildi.

‘VARIMI YOĞUMU ORTAYA KOYDUM’

Yıllardır Servi halkının umudu olan sulama göledi için Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı’nın göreve geldiği günden bu güne yaptığı girişimler ve çalışma azminin sonucunda Servi sulama göledine kavuştu. Ayrancı, ‘‘Devlet Su İşleri (DSİ) Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü’nde ihalesi yapılan gölet inşallah 2012 yılında tamamlanacak. Şuan yapımına başlandı. 8 gölet için ilk olarak Servi Sulama Göledinin yapımına başlandı. Bu da bizim girişimlerimiz ve baskımızla oldu. Bu projenin Servi’ye hayat vereceğine inanıyorum. 600 iş günü içinde tamamlanması gereken projeyi biz 1 yılda tamamlatmayı düşünüyoruz. 1 yılda tamamlanırsa inşaat ihalesini de hemen ondan sonra yapacağız.’’ Dedi.

SERVİ-HANİ KARAYOLU BİRLEŞİYOR VE SERVİ-GENÇ ELEKTRİK HATTI YENİLENİYOR

Servi Belediye Başkanı Ayrancı, göledin yanında Servi halkına iki ayrı müjde daha verdi. Servi-Hani Karayolunun birleşeceğini ve Servi-Genç elektrik hattının yenileyeceğini müjdeleyen ayrancı, ‘‘ Servi-Hani Karayolu şuan özel idareye bağlı, bu ağ karayolları ağına alınarak Hani ile birleştirilecek. Aynı şekilde Servi-Genç elektrik hattı da yenilenecek. Sıkça arızaların yaşandığı hat, baştan aşağı yenilenecek. İhalesi yapıldı ve 800 bin TL’ye yapılacak. Bijonlu (makaralı) sistem ile yenilenecek olan hat, Servi’deki elektrik sıkıntılarını gidermiş olacak.’’ Şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız